Abdul Aziz Tetteh w Dynamie Moskwa!

lech poznań
fot. pilka24.com.pl

Abdul Aziz Tetteh jest o krok od zmiany klubu. Ghańczyk przebywa obecnie na testach medycznych w Dynamie Moskwa. Rosjanie za transfer środkowego pomocnika mają zapłacić około 800 tysięcy euro. W miejsce zawodnika z wypożyczenia zostanie sprowadzony Jakub Serafin.

– Znacznie przedłuży się pobyt Ghańczyka w Turcji, gdzie przez ostatnie jedenaście dni był z Kolejorzem na zgrupowaniu. W sobotę zespół wrócił do Polski, ale na pokładzie samolotu zabrakło czarnoskórego piłkarza, który został w Belek, gdzie po raz drugi tej zimy dotarło Dynamo. To będzie nowy pracodawca zawodnika, który przy Bułgarskiej spędził 2,5 roku, od lata 2015, kiedy został sprowadzony z Grecji po wywalczeniu mistrzostwa Polski – możemy przeczytać w materiale opublikowanym na stronie internetowej Przeglądu Sportowego.

W zagranicznych mediach pojawiły się nawet informacje, że Lech Poznań za transfer Abdula Aziza Tetteha zarobi około 1,2 miliona euro. Ostatecznie oba kluby porozumiały się na 800 tysięcy euro, a sam zawodnik będzie zarabiał w Moskwie około 360 tysięcy euro za sezon.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

– Nie tylko Tetteh opuszcza Lecha, ale również Nicki Bille Nielsen. Duński napastnik porozumiał się z Panioniosem Ateny i trafi do Grecji na razie na półroczne wypożyczenie. Ma też opcję podpisania po zakończeniu sezonu dwuletniego kontraktu, wtedy będzie już wolnym zawodnikiem, bo wygaśnie jego umowa z aktualnym wiceliderem polskiej ekstraklasy – podsumowano w materiale.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *