Adam Owen nowym trenerem Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk
fot. Google

Adam Owen został oficjalnie przedstawiony w roli nowego trenera Lechii Gdańsk. Szkoleniowiec w rozmowie z dziennikarzem Przeglądu Sportowego przyznał, że chce stworzyć grupę głodną sukcesów.

– Nie przewiduję większych zmian w drużynie. Jedyne co się zmieni to obciążenia treningowe. Nie zamierzam wywalać wszystkiego do góry nogami. Pracujemy jak teraz, tylko na wyższych obrotach. Chcę zwiększyć intensywność treningów. Tego ode mnie oczekiwano, gdy przychodziłem do Lechii. Moje zadania polegały na indywidualnej pracy z piłkarzem. Teraz zyskam nowe możliwości. Nigdy nie miałem takiej odpowiedzialności – powiedział trener Adam Owen w rozmowie z dziennikarzem Przeglądu Sportowego.

Szkoleniowiec przyznał, że w pierwszej kolejności będzie chciał popracować nad grą w defensywie, ponieważ jego zespół straci zbyt dużą liczbę goli, co później przekłada się na niezbyt dobre wyniki. – Po każdym meczu będziemy przeprowadzać szczegółowe analizy. Na tej podstawie wyeliminujemy błędy. Chcę, aby zawodnicy sami zdali sobie sprawę jak i co mogą poprawić w swojej grze. Gdy trzeba będzie, to każdemu z osobna wytłumaczymy, co zrobił źle. To wymaga cierpliwości – dodał.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Opiekun gdańszczan podkreślił, że chce scalić zespół, który będzie głodny sukcesów. – Wyznaję zasadę, że to co było, jest przeszłością, musimy skupić się na przyszłości. Mamy stworzyć zwartą grupę głodną sukcesów. Duża liczba piłkarzy o wysokich umiejętnościach nie powinna być problemem. Lepiej mieć taki kłopot. Wszyscy zawodnicy startują od zera – podsumował Adam Owen.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *