Arkadiusz Milik zdrowy. Wraca do treningów!

arkadiusz milik
fot. pilka24.com.pl

Bardzo dobre wiadomości napływają do nas prosto z Włoch, gdzie szczegółowe badania przeszedł właśnie Arkadiusz Milik. Okazuje się, że napastnik reprezentacji Polski czuje się coraz lepiej i dostał od lekarzy zielone światło na treningi z pełnymi obciążeniami.

Arkadiusz Milik wraz z Faouzi Ghoulamem w poniedziałkowy poranek zameldowali się w Villa Stuart w Rzymie na konsultacjach medycznych u lekarza, który miał okazję ich operować. Piłkarze przeszli szczegółowe badania, których wynik jest pozytywny.

– Obaj czują się znakomicie. Przeszli wyśmienicie testy fizyczne i są w dobrej formie fizycznej i mentalnej. Zarówno Arkadiusz Milik jak i Faouzi Ghoulam mogą wrócić do treningów w grupie. Profesor Pier Paolo Mariani powiedział, że rehabilitacja została zakończona. Będą musieli wykonać ciężką pracę na boisku, przygotować się do powrotu pod kątem atletycznym i rozpoczynać rozgrywanie krótkich meczów na treningach. Tempo najpierw powinno być niskie, a dopiero później bardziej wymagające. Muszą rozegrać wiele gier kontrolnych – powiedział Alfonso De Nicola cytowany przez dziennikarzy Przeglądu Sportowego.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Kiedy Milik wróci do gry?

Spora część fanów zastanawia się zatem, kiedy Arkadiusz Milik zagra w pierwszym meczu po kontuzji kolana. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że może to nastąpić w spotkaniu Ligi Europy przeciwko RB Lipsk – w połowie lutego.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *