Barcelona chcę Juana Matę

fot. Reuters
fot. Reuters

Włodarze FC Barcelony chcą w przerwie letniej wprowadzić świeżej gry do szatni pierwszej drużyny, dlatego też poszukują zawodników, którzy mogliby wzmocnić zespół. Na celowniku „Dumy Katalonii” znalazł się ponoć Juan Mata, który jest obecnie związany kontraktem z Chelsea Londyn. Hiszpanie złożyli już pierwszą ofertę transferową.

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie – działacze FC Barcelony chcą w przerwie letniej wprowadzić nieco świeżej gry do szatni zespołu. Dlatego też czynione są starania mające na celu pozyskanie kilku wyróżniających się zawodników. Już wcześniej potwierdzono transfer Neymara z brazylijskiego Santosu, a teraz na celowniku hiszpańskim przedstawicieli znalazł się Juan Mata, który obecnie reprezentuje barwy angielskiej Chelsea Londyn. Włodarze FC Barcelony według nieoficjalnych informacji złożyli już ofertę transferową opiewającą na kwotę siedemnastu milionów euro. Ponadto Hiszpanie zamierzają dorzucić jeszcze Alexisa Sancheza. Przypomnijmy, że drużyna FC Barcelony już wcześniej zapewniła sobie tytuł mistrzowski, jednak słabo poradziła sobie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów przegrywając dwukrotnie w półfinale z Bayernem Monachium.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Juan Mata jest wychowankiem Realu Madryt, skąd trafił do Valencii, a następnie do wspomnianej Chelsea Londyn. Napastnik w barwach „The Blues” rozegrał łącznie sześćdziesiąt sześć spotkań strzelając dokładnie szesnaście bramek. Piłkarzem interesują się również przedstawiciele Realu Madryt, dlatego też szykuje się ciekawa batalia o reprezentanta Hiszpanii. Wszystko jest jednak w rękach nowego opiekuna Chelsea Londyn, którym ma zostać Jose Mourinho. Wszystko wyjaśni się w najbliższych tygodniach. Okienko transferowe nie zostało jeszcze oficjalnie otwarte, a już robi nam się niezwykle ciekawie.