Boniek i Nawałka o zachowaniu reprezentantów Polski

adam nawałka
fot. pilka24.com.pl

Nie tak dawno dziennikarzom Przeglądu Sportowego udało się dowiedzieć o nieodpowiednim zachowaniu części reprezentantów Polski  po spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata z Danią. Tymczasem portal internetowy laczynaspilka.pl opublikował właśnie oficjalny komunikat.

Przypomnijmy, że część zawodników reprezentacji Polski miała do późnych godzin wieczornych grać w karty i imprezować. Wszystko miało miejsce po zwycięskim spotkaniu z Danią. Do informacji dziennikarzy Przeglądu Sportowego odnieśli się właśnie Zbigniew Boniek oraz Adam Nawałka.

– Tak jak już wspominałem, PZPN nie ma zamiaru niczego zamiatać pod dywan – powiedział portalowi Łączy Nas Piłka prezes związku, Zbigniew Boniek. – Jesteśmy dumni z naszej reprezentacji, jej postawy na boisku. W trzech meczach zdobyliśmy siedem punktów, co jest świetną sytuacją przed kolejnymi meczami eliminacji mistrzostw świata. Jednak drużyna narodowa jest zobowiązana do sportowej postawy nie tylko na samym boisku. Także poza nim oczekujemy od każdego piłkarza kadry właściwego zachowania, godnego gry w biało-czerwonych strojach. Konkretne decyzje w zaistniałej sytuacji podejmie selekcjoner – dodał prezes Boniek.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka oświadczył portalowi ŁNP: – Takie sytuacje z zachowaniem niektórych kadrowiczów nie mogą mieć miejsca. Nie będę tego tolerował! Nie będzie mego przyzwolenia na łamanie zasad postawy reprezentanta Polski. Zawsze kierowałem się i kieruję w zarządzaniu reprezentacją jedną zasadniczą dewizą – dobro zespołu jest ponad wszystkim, także ponad indywidualnymi słabościami i wadami. Od trzech lat wykonujemy naszą pracę, uwieńczoną ćwierćfinałem mistrzostw Europy we Francji. Jestem przekonany, że nasza drużyna jest świadoma celu do jakiego zmierzamy – dodał Adam Nawałka.

źródło: laczynaspilka.pl