Bonusy bukmacherskie w Polsce i za granicą – zobacz porównanie

Jak wiadomo, zakłady bukmacherskie rozpoczęły się w Wielkiej Brytanii i to tam są najbardziej rozwinięte. Nowelizacje prawne spowodowały, iż bez licencji Ministerstwa Finansów, zagraniczne firmy nie świadczą usług w Polsce.

Najpopularniejsze bonusy bukmacherskie

Sprawdźmy więc jak rodzimi bukmacherzy i ich bonusy bukmacherskie wypadają na tle zagranicznych. Bez cienia wątpliwości bukmacherzy na całym świecie stosują bardzo podobne praktyki, a trendy z za granicy, tak jak w wielu innych przypadkach, przychodzą do nas z lekkim opóźnieniem. Jeszcze kilka miesięcy temu na polskim rynku próżno było szukać darmowego zakładu bez depozytu na start. Teraz, sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Tylko jeden bukmacher w Polsce nie posiada takiej promocji.

Darmowy zakład to środki bonusowe o różnej równowartości, które otrzymujemy najczęściej zaraz po rejestracji. Dużą zaletą takiej oferty jest brak przymusu wpłaty pierwszego depozytu, by z niej skorzystać. Pozwala to sprawdzić ofertę danego bukmachera bez inwestowania własnych środków finansowych.

To jedna z najpopularniejszych form powitalnych nowych graczy przez bukmacherów, jednak już kilka lat temu było to czymś całkowicie standardowym w zakładach zagranicznych. W Wielkiej Brytanii operatorzy prześcigają się w coraz to nowych i wyższych darmowych zakładach bez depozytu. Ten trend na szczęście przyszedł już do Polski i możemy testować bukmacherów darmową kwotą wynoszącą równowartość nawet 25 PLN.

Infografika 1. Legalni operatorzy zakładów bukmacherskich w Polsce. Źródło: zagranie.com/bukmacherzy

Bonus powitalny od depozytu

Na taką formę oferty na start bukmacherzy działający na polskim rynku stawiali od zawsze i stawiają nadal. Zobowiązuje to jednak do wpłaty określonej kwoty, możemy zacząć nawet od najmniejszej, wynoszącej z reguły 1-10 PLN, w zależności od bukmachera.

Bonus powitalny od depozytu to forma gratyfikacji, którą oferują każde zakłady bukmacherskie w Polsce. Użytkownik otrzymuje najczęściej połowę lub całkowite podwojenie pierwszej wpłaty. Przykładowo, przy depozycie w wysokości 100 PLN, gracz dostaje kolejne 100 PLN w bonusie. Oferta nie polega oczywiście na tym, że otrzymane środki można sobie od razu wypłacić. Żeby tego dokonać trzeba spełnić warunki określone przez danego bukmachera, najczęściej są to zasady dotyczące obrotu otrzymaną sumą.

W zagranicznych zakładach bukmacherskich podwajanie depozytu nie jest już najpopularniejsze. W swoich kampaniach promocyjnych operatorzy stawiają na wspomniane wcześniej darmowe środki bez rejestracji. Najwyraźniej uznają, iż jest to bardziej skuteczny wabik na nowych użytkowników. Być może opłaca się to także lepiej pod względem ekonomicznym. Są to tylko rozważania ponieważ nigdzie nie ma udostępnionych twardych danych, które wskazywałyby na potwierdzenie tej tezy.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Zakład bez ryzyka jako bonus bukmacherski

Najmniej popularny z trzech najczęściej wykorzystywanych bonusów powitalnych. Polega na tym, iż pierwsze obstawienie do określonej przez bukmachera kwoty jest bezpieczne. W przypadku porażki użytkownik otrzymuje zwrot stawki, którą zagrał. W Polsce, taką formę promocji wybrał jeden bukmacher, za granicą jest ich oczywiście więcej, ale nie jest to bonus, na który stawialiby operatorzy i gracze.

Ciekawostka: potencjalnie największy bukmacher na świecie, czyli Bet365 nie posiada żadnej promocji powitalnej. Użytkownik nie dostanie ani darmowego zakładu, ani bonusu od depozytu, ani żadnej innej gratyfikacji. Operator broni się swoją niesamowitą renomą i dobrą ofertą.Bet365 nie jest dostępny dla polskich graczy, nie posiada licencji polskiego Ministerstwa Finansów, działa na podstawie maltańskiego zezwolenia.

Stawki bonusów w Polsce i za granicą

Przejdźmy więc do kwestii, która być może nurtuje czytelników od samego początku tego artykułu i czekają na nią już kilka akapitów. Jak prezentują się kwotowo bonusy otrzymywane przez polskich graczy na tle zagranicznych?

Według rankingów bukmacherskich w Wielkiej Brytanii najwyższy bonus bez depozytu wynosi aż 100 funtów, a więc niemal 500 PLN! Należy jednak wziąć pod uwagę, iż taka oferta jest obarczona rygorystycznymi warunkami obrotu i ciężko byłoby wypłacić potencjalną wygraną.

Jeśli chodzi o darmowy zakład w Polsce, to najwyższy wynosi 25 PLN – otrzymuje się go zaraz po rejestracji. Przebitka jest spora, ale trzeba też wziąć pod uwagę walutę, wielkość rynku i konkurencję.

Najwyższy bonus powitalny od depozytu w UK wynosi aż 200 funtów, jest on jednak podnoszony o 50% wpłaty, a nie 100%. Przy wpłacie 200 funtów użytkownik dostaje więc dodatkowe 100 funtów na obstawianie.

W tym przypadku polscy bukmacherzy nie mają się czego wstydzić. Jeden z nich proponuje bonus od depozytu o równowartości aż do 1000 PLN, reszta nie spada poniżej 500 PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *