Bundesliga: Eintracht Brunszwik 1-2 Borussia Dortmund

Drużyna Borussii Dortmund w spotkaniu inaugurującym zmagania w dziewiętnastej kolejce niemieckiej Bundesligi wygrała na wyjeździe 2:1 z zespołem Eintrachtu Brunszwik Podopieczni trenera Jurgena Kloppa objęli prowadzenie za sprawą bramki strzelonej przez Pierra-Emericka Aubameyanga, jednak na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Benjamin Kessel. Ostatnie słowo należało do wspomnianego Aubameyanga, który zapewnił komplet punktów.

Na pierwsze zagrożenie podbramkowe musieliśmy poczekać do osiemnastej minuty i co ciekawe, na prowadzenie mogli wyjść zawodnicy Eintrachtu Brunszwik. Wówczas ładnie na lewej stronie pokazał się Hochscheidt, który zagrał do Kessela, a ten fatalnie chybił będąc w wymarzonej sytuacji strzeleckiej. Po upływie kilku chwil groźnie zrobiło się po uderzeniu Nuri Sahina z rzutu wolnego, futbolówka zmierzała tuż pod poprzeczkę, ale kapitalną paradą popisał się miejscowy bramkarz. Davari, bo o nim mowa, był bez szans w trzydziestej pierwszej minucie, kiedy to dwójkową akcję przeprowadzili Robert Lewandowski i Marco Reus, reprezentant Polski podał do Aubameyanga, który strzałem głową dał prowadzenie swojej drużynie. Ten sam zawodnik dziesięć minut później po raz drugi trafił do siatki, ale w tym wypadku sędzia główny odgwizdał pozycję spaloną.

Tuż po przerwie w znakomitej sytuacji znalazł się Marco Reus. Reprezentant Niemiec stanął oko w oko z golkiperem Eintrachtu, ale to Davari wyszedł zwycięsko z tej rywalizacji. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w pięćdziesiątej czwartej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej w polu karnym zachował się Benjamin Kessel, który po rękach Weidenfellera doprowadził do wyrównania! Podopieczni trenera Jurgena Kloppa odpowiedzieli kilka chwil później – na indywidualną akcję zdecydował się Marco Reus. Reprezentant Niemiec dograł do niepilnowanego Aubameyanga, który strzałem po długim słupku po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W sześćdziesiątej dziewiątej minucie ponownie dał o sobie znać Reus, lecz tym razem jego uderzenie zdołał sparować Davari. Tuż przed zakończeniem spotkania wynik mógł podwyższyć Mchitarjan, ale w wyśmienitej sytuacji trafił jedynie w słupek.

Zyskaj 400 złotych bez żadnego ryzyka! Obstaw i wygraj!

EINTRACHT BRUNSZWIK 1:2 (0:1) BORUSSIA DORTMUND
Bramki: Kessel 54′ (Eintracht) – Aubameyang 31′, 65′ (Borussia)

Żółte kartki: Mchitarjan (Borussia)
Sędzia: Marco Fritz

Eintracht Brunszwik:  Davari – Kessel, Bičakčić, Dogan, Reichel – Elabdellaoui (73. Kumbela), Hochscheidt, Theuerkauf, Nielsen, Boland (78. Pfitzner) – Ademi (67. Ballarabi)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz (83. Piszczek), Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer – Reus, Şahin, Bender (90. Kehl), Mkhitaryan (90. Ducksch), Aubameyang – Lewandowski.

Transmisje spotkań na żywo, skróty filmowe i bramki z meczów i zapowiedzi – teraz wszystko znajdziecie w jednym miejscu! Zachęcamy Was gorąco do odwiedzania strony internetowej www.meczenazywo.com.pl!