Carvalho w AS Monaco!

fot. sportinglife.com
fot. sportinglife.com

Ofensywy transferowej przedstawicieli AS Monaco ciąg dalszy. Włodarze z Księstwa Monako potwierdzili w środę transfer Ricardo Carvalho, który podpisał roczną umowę z beniaminkiem Ligue1. Przypomnijmy, że wcześniej włodarze klubu sprowadzili dwóch zawodników FC Porto – Joao Moutinho i Jamesa Rodrgueza.

W środę działacze AS Monaco poinformowali na swojej stronie internetowej o pozyskaniu Ricardo Carvalho. Niezwykle doświadczony Portugalczyk związał się z nowym klubem tylko roczną umową, choć niewykluczone, że będzie ona przedłużona. – Jestem zachwycony z powodu dołączenia do AS Monaco oraz tego, że mogę przeżyć nową przygodę. To dla mnie nowe wyzwanie – powiedział Ricardo Carvalho po złożeniu podpisu pod umową z nowym pracodawcą. Reprezentant Portugalii miał ostatnio okazję reprezentować barwy Realu Madryt, gdzie rozegrał łącznie czterdzieści dziewięć spotkań strzelając trzy bramki. Wychowanek FC Porto już  miał okazję grać przeciwko AS Monaco. Miało to miejsce dziewięć lat temu, kiedy w finale Ligi Mistrzów portugalski zespół podejmował właśnie dzisiejszego pracodawcę piłkarza.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Ricardo Carvalho to nie jedyny piłkarz, który w letnim okienku transferowym zasili szeregi AS Monaco. Włodarze klubu już wcześniej sprowadzili dwóch graczy FC Porto – Joao Moutinho i Jamesa Rodrigueza. To jednak nie koniec, bo blisko transferu jest również Radamel Falcao, który żegna się z Atletico Madryt. – Nie spodziewałem się, że zdobędziemy trzy trofea w tak krótkim czasie. To jak piękny sen. Nigdy tego nie zapomnę i pragnę ogromnie podziękować kibicom – powiedział bramkostrzelny napastnik, który nie chciał odpowiadać na pytanie związane z najbliższą przyszłością. Nie jest jednak tajemnicą, że jego menadżer prowadzi rozmowy właśnie z francuskimi działaczami. W mediach przewija się ponadto nazwisko Victora Valdesa, który w przerwie letniej ma opuścić FC Barceloną.