Coutinho naciskał na transfer do FC Barcelony!

Liverpool FC
fot. thestadiums.com

Philippe Coutinho jest jednym z zawodników, którzy w przerwie zimowej dołączyli do zespołu FC Barcelony. Były już zawodnik Liverpoolu bardzo chciał zimą zmienić barwy klubów, czego nie ukrywa trener Jurgen Klopp – możemy przeczytać w Przeglądzie Sportowym.

Nie jest tajemnicą, że Philippa Coutinho jest kluczową postacią w zespole Liverpoolu. Bardzo dobra dyspozycja zawodnika zaowocowała zainteresowaniem, a następnie transferem do FC Barcelony. Pomocnik nie ukrywał, że chciał już w przerwie zimowej zamienić Wyspy Brytyjskie na słoneczną Katalonię.

Transfer Coutinho do FC Barcelony

– Nie jest tajemnicą, że Philippe chciał przejść do Barcelony już latem poprzedniego roku, gdy tylko wykazali zainteresowanie. Uparcie prosił o możliwość odejścia mnie, właścicieli klubu, a nawet kolegów z drużyny – powiedział trener Jurgen Klopp cytowany przez dziennikarzy Przeglądu Sportowego.

Okazuje się, że Philippe Coutinho już w przerwie letniej zamierzał opuścić Liverpool, jednak przedstawicielom klubu udało się go zatrzymać jeszcze na pół roku. – Jakoś udało nam się go zatrzymać. Mieliśmy nadzieję, że przez te kilka miesięcy przekonamy go, że warto zostać. Mogę powiedzieć kibicom Liverpoolu, że jako klub zrobiliśmy wszystko, by Philippe nadal grał dla nas. On jednak był w stu procentach przekonany do przeprowadzki, zresztą jego rodzina również. Teraz wiem, że spełnił marzenie. Nie mogliśmy nic na to poradzić – podsumował szkoleniowiec.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *