Dani Alves blisko transferu do Juventusu Turyn

Juventus Turyn
fot. google.com

Do niezwykle ciekawych informacji dotarli zagraniczni dziennikarze, którzy poinformowali o planach Daniego Alvesa. Okazuje się bowiem, że piłkarz FC Barcelony odejdzie z klubu i będzie kontynuował swoją karierę w zespole Juventusu Turyn.

Dani Alves reprezentuje barwy FC Barcelony już od 2008 roku. Boczny obrońca jest podstawowym zawodnikiem zespołu, a już od pewnego czasu spekuluje się na temat jego odejścia klubu. Wiele wskazuje na to, że dojdzie do tego już w letnim okienku transferowym. Tymczasem zagraniczne media poinformowały właśnie, że sprowadzeniem reprezentanta Brazylii poważnie zainteresowani są przedstawiciele Juventusu Turyn. Wiele wskazuje na to, że zawodnik we Włoszech będzie kontynuował swoją karierę.

Dani Alves jest 33-letnim zawodnikiem występującym na pozycji prawego obrońcy. Reprezentant Brazylii w obecnym sezonie wystąpił w dwudziestu dziewięciu spotkaniach hiszpańskiej Primera Division, w których zanotował cztery asysty. Ponadto ma na koncie trzy kluczowe podania w ośmiu meczach Ligi Mistrzów, a do swojego dorobku może dołożyć jeszcze trafienie i asystę w sześciu pojedynkach Pucharu Hiszpanii.

źródło: pilkanozna.pl