David Luiz nie trafi do Bayernu

fot. skysports.com
fot. skysports.com

W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o transferze Davida Luiza, którym zainteresowało się kilka europejskich klubów a Bayernem Monachium na czele. Zagraniczna prasa informowała już nawet o prowadzonych rozmowach, jednak wszystkiemu zaprzeczył szkoleniowiec zespołu, Pepe Guardiola, który ma do dyspozycji pięciu środkowych obrońców. Kolejny jest mu po prostu niepotrzebny.

Nie tak dawno powołując się na zagraniczne media informowaliśmy Was o prowadzonych rozmowach pomiędzy przedstawicielami Bayernu Monachium a Chelsea Londyn. Tematem konwersacji miał być wówczas transfer Davida Luiza, którego ponoć zapragnął trener Pepe Guardiola. Tymczasem sam szkoleniowiec na łamach niemieckiej pracy poinformował oficjalnie, że nie jest zainteresowany sprowadzeniem reprezentanta Brazylii. – On nie trafi do Bayernu Monachium. Mamy czterech lub pięciu środkowych obrońców. Nie ma nawet odrobiny prawdy w tej informacji – powiedział trener Pepe Guardiola, który nie tak dawno objął drużynę Mistrzów Niemiec. W związku z tym nie wiadomo jaka przyszłość czeka Brazylijczyka. Mówiło się również o zainteresowaniu ze strony FC Barcelony, która na gwałt poszukuje nowych defensorów.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

David Luiz urodził się 22 kwietnia 1987 roku w brazylijskiej Diademie. Zawodnik swoją piłkarską karierę rozpoczynał w drużynie Viktorii, skąd w 2005 roku został wypożyczony do Benfiki Lizbona. Dobra gra w portugalskim zespole spowodowała wykupienie Brazylijczyka, a następnie transfer do Chelsea Londyn. David Luiz w barwach „The Blues” rozegrał blisko sześćdziesiąt spotkań. Ponadto 26-latek ma za sobą około trzydziestu pojedynków w reprezentacji Brazylii. Ostatnio miał okazję grać w Pucharze Konfederacji, w którym razem z zespołem tryumfował.