Edgar Davids zakończył karierę

fot. google.com
fot. google.com

Wielu z kibiców piłki nożnej na pewno kojarzy tego zawodnika. Edgar Davids, bo o nim mowa postanowił zakończyć piłkarską karierę. Defensywny pomocnik znany z występów w specjalnych okularach zawiesił buty na kołku będąc grającym trenerem angielskiego Barnet. Wielokrotny reprezentant Holandii przez kilkanaście lat reprezentował barwy wielkich klubów z Europy.

Edgarda Davisa nie trzeba nikomu przedstawiać. Defensywny pomocnik rozegrał łącznie siedemdziesiąt cztery spotkania w reprezentacji Holandii, dla której strzelił łącznie sześć bramek. Wychowanek Ajaxu Amsterdam w 1996 roku postanowił przenieść się do włoskiego AC Milan, po czym trafił do Juventusu Turyn. Defensywny pomocnik w barwach „Starej Damy” wystąpił w blisko stu sześćdziesięciu pojedynkach, dziesięciokrotnie wpisując się na listę strzelców. Reprezentant Holandii podczas swojej kariery grał również w drużynach FC Barcelony, Interu Mediolan, Tottenhamu Londyn i Crystal Palace. W ostatnim czasie pełnił funkcję grającego trenera w angielskim Barnet. W rundzie jesiennej wystąpił w ośmiu spotkaniach, w których obejrzał aż trzy czerwone kartki!

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Zyskaj 400 złotych bez żadnego ryzyka! Obstaw i wygraj!

Transmisje spotkań na żywo, skróty filmowe i bramki z meczów i zapowiedzi – teraz wszystko znajdziecie w jednym miejscu! Zachęcamy Was gorąco do odwiedzania strony internetowej www.meczenazywo.com.pl!

Opublikowany w Bez kategorii