Ekstraklasa: Legia Warszawa 1-0 Lech Poznań

Drużyna Lecha Poznań w spotkaniu dwudziestej ósmej kolejki T-Mobile Ekstraklasy przegrała na wyjeździe 0-1 z zespołem Legii Warszawa. Autorem jedynej bramki w hitowym pojedynku był Miroslav Radović, który pokonał Macieja Gostomskiego w trzydziestej siódmej minucie.

Piłkarze Legii Warszawa pierwsza okazję bramkową stworzyli sobie już w pierwszej minucie spotkanie, kiedy to po zagraniu z prawej strony do strzału doszedł Henrik Ojamaa, ale na szczęście minimalnie się pomylił. Chwilę później groźnie po rzucie rożnym główkował Ivica Vrdoljak, lecz w tym wypadku przeniósł piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi Kasper Hamalainen uruchomił na prawej stronie Szymona Pawłowskiego, jednak on również nie trafił w światło bramki. Tymczasem w szesnastej minucie po rzucie rożnym, wybita piłka spadła pod nogi Szymona Pawłowskiego, który naprawdę niewiele się pomylił. Legioniści objęli prowadzenie w trzydziestej siódmej minucie, kiedy to po zagraniu Henrika Ojamy, futbolówka spadła na głowę Miroslava Radovicia, a ten znalazł sposób na pokonanie Macieja Gostomskiego. Lechici mogli wyrównać tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Wówczas Kasper Hamalainen zagrał przed pole karne do Szymona Pawłowskiego, którego strzał był minimalnie niecelny. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem zespołu Legii Warszawa.

Tuż po przerwie zespół Lecha Poznań ruszył do odrabiania strat. W pięćdziesiątej pierwszej minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Barry’ego Douglasa główkował Łukasz Teodorczyk, jednak zbyt słabo, żeby zaskoczyć Duszana Kuciaka. Szczęścia szukał również Kasper Hamalainen, ale jego strzał z pięćdziesiątej dziewiątej minuty nie był udany. Chwilę później uderzał Szymon Pawłowski, lecz w tym wypadku słowacki bramkarz wypiąstkował futbolówkę. To nie koniec, ponieważ po chwili Gergo Lovrencsics zacentrował piłkę do Łukasza Teodorczyka, jednak napastnik Kolejorza minimalnie chybił. Spore zagrożenie stwarzał Szymon Pawłowski, ale żaden z jego partnerów nie potrafił wykończyć zagrać skrzydłowego. W siedemdziesiątej dziewiątej minucie w rolę dogrywającego wcielił się Gergo Lovrencsics, a bliski zdobycia gola był  wspominany Pawłowski.

LEGIA WARSZAWA 1-0 (1-0) LECH POZNAŃ
Bramki: Miroslav Radović 37’ (Legia)

Żółte kartki: Łukasz Teodorczyk, Karol Linetty, Łukasz Trałka (Lech)
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)