Elektrostymulatory Compex dla sportowców!

elektrostymulatory compex
fot. Compex

Elektrostymulatory są w ostatnim czasie bardzo popularną formą uzupełniającą codzienny trening. Jeżeli liczysz na jeszcze efektywniejsze ćwiczenia oraz korzystniejsze wyniki, to powinieneś poważnie zastanowić się nad kupnem profesjonalnych stymulatorów treningowych marki Compex.

Wielu z Was z pewnością zastanawia się, co to jest naprawdę elektrostymulacja? obejmuje stymulację włókien nerwowych za pomocą impulsów elektrycznych przekazywanych przez elektrody. Impulsy elektryczne wytwarzane przez stymulatory Compex są impulsami wysokiej jakości, które są bezpieczne, skuteczne i oddziałują na różne rodzaje włókien nerwowych:

 • Nerwy ruchowe w celu stymulacji reakcji mięśni zwanej elektryczną stymulacją mięśni (EMS)
 • Niektóre rodzaje wrażliwych włókien mięśniowych w celu uzyskania efektu znieczulenia lub redukcji bólu.

W jaki sposób działa stymulacja nerwów ruchowych? W przypadku dobrowolnej aktywności, mózg wysyła do mięśni napięcia, a następnie komenda ta jest przekazywana do włókien nerwowych w formie sygnału elektrycznego. Następnie sygnał jest wysyłany do włókien mięśniowych, które ulegają skurczeniu. Zasada elektrostymulacji odtwarza dokładnie proces dobrowolnej kontrakcji. Stymulator wysyła impuls elektryczny do włókien nerwowych w celu ich pobudzenia. Pobudzenie to jest następnie przekazywane do włókien mięśniowych i wywołuje reakcję mechaniczną (=skurcz). Jest to podstawowy wymóg skurczu mięśniowego. Reakcja mięśni jest pod każdym względem identyczna z pracą mięśni kontrolowaną przez mózg. Innymi słowy, mięsień nie rozróżnia pomiędzy zestawem komend wysyłanych przez mózg a stymulatorem.

Na czym polega stymulacja nerwów czuciowych? Impulsy elektryczne mogą również wzbudzać włókna nerwów czuciowych w celu osiągnięcia efektów znieczulających lub zmniejszenia dolegliwości bólowych. Stymulacja włókien nerwów czuciowych dotykowych blokuje przekazywanie bólu do układu nerwowego. Stymulacja drugiego typu włókien czuciowych zwiększa wydzielanie endorfin i dzięki temu zmniejsza ból. Dzięki programom niwelowania bólu, elektrostymulacja może być wykorzystywana do leczenia ostrego lub przewlekłego bólu miejscowego oraz bólu mięśni.

Warto na pewno wspomnieć, że stymulator treningowy Compex zalecany jest w celu uzupełnienia innych ćwiczeń, takich jak choćby regularne ćwiczenia fizyczne, zrównoważona i zdrowa dieta oraz zrównoważony styl życia. Dodatkową zaletą elektrostymulacji jest brak obciążenia stawów i ścięgien, czy znaczna poprawa różnych cech mięśni wraz z brakiem zmęczenia układu sercowo-naczyniowego i psychicznego.

Stymulatory treningowe wyposażone są w zaawansowane technologie Muscle Intelligence, do których możemy zaliczyć między innymi:

 • MI-SCAN – Bezpośrednio przed sesją treningową, funkcja MI-scan bada wybraną grupę mięśniową i automatycznie dopasowuje ustawienia stymulatora do pobudliwości danego obszaru ciała, w zależności od fizjologii użytkownika. Funkcja ta wywołuje na początku programu krótką testową sekwencję, podczas której dokonywane są pomiary.
 • MI-TENS – Funkcja MI-tens ogranicza niepożądane skurcze mięśni w miejscach bolesnych. Z każdym wzrostem intensywności ma miejsce faza testowa i w przypadku wykrycia skurczu mięśniowego, urządzenie automatycznie obniża intensywność stymulacji.
 • MI-RANGE – Funkcja MI-range pozwala użytkownikowi na wybranie idealnego poziomu intensywności stymulacji dla programów recovery, massage, capillarisation lub nawet muscle pain. Na początku programu urządzenie skłania użytkownika do zwiększenia instensywności stymulacji. W trakcie tego zwiększenia urządzenie analizuje reakcje każdego stymulowanego mięśnia i określa optymalny poziom. Gdy tylko mięsień osiągnie swój optymalny poziom, odpowiedni kanał zostaje automatycznie odznaczony i intensywność stymulacji nie może zostać zwiększona. W celu odzyskania kontroli, należy po prostu ponownie wybrać dany kanał, a następnie zwiększyć lub zmniejszyć intensywność stymulacji.
 • MI-AUTORANGE – Funkcja MI-autorange realizuje identyczny cel jak w przypadku MI-range z tym wyjątkiem, że w tym przypadku wszystko odbywa się w sposób automatyczny. Na początku programu pojedyncze naciśnięcie przycisku “w górę” na panelu wielofunkcyjnym pozwala urządzeniu na automatyczne zwiększenie intensywności stymulacji do momentu wykrycia idealnego poziomu intensywności. Naciśnięcie przycisku “w dół” na panelu wielofunkcyjnym powoduje anulowanie funkcji MI-autorange. Następnie urządzenie przechodzi w tryb ręczny, w którym za intensywność odpowiada użytkownik.
 • MI-ACTION – Funkcja MI-ACTION pozwala na rozpoczęcie wywołanego elektrycznie skurczu za pomocą dobrowolnego działania. W taki sposób wywołany elektrycznie skurcz jest doskonale kontrolowany, trening staje się bardziej komfortowy, dokładniejszy i pełniejszy. Na koniec każdej fazy odpoczynku pilot urządzenia emituje sygnał dźwiękowy. Od tego momentu możliwe jest rozpoczęcie dobrowolnej kontrakcji. Jeżeli po upływie określonego okresu czasu nie nastąpi dobrowolna kontrakcja, urządzenie automatycznie wstrzymuje działanie.

Do dyspozycji zainteresowanych są następujące elektrostymulatory:

 • Compex FIT 1.0
 • Compex FIT 3.0
 • Compex FIT 5.0
 • Compex SP 2.0
 • Compex SP 4.0
 • Compex SP 6.0
 • Compex SP 8.0

Profesjonalne elektrostymulatory Compex dostępne są między innymi w sklepie internetowym Gymprofit.pl. Sprawdźcie koniecznie już teraz! Specjalnie dla Was przygotowano atrakcyjne ceny!