Ernesto Valverde nowym trenerem FC Barcelony

fot. wikipedia przez google.pl

FC Barcelona oficjalnie przedstawiła nowego trenera pierwszego zespołu. Kontrakt z klubem podpisał właśnie Ernesto Valverde, który zastąpi na tym stanowisku Luis Enrique.

W zagranicznych mediach już od dłuższego czasu spekuluje się na temat zmiany szkoleniowca w zespole FC Barcelony. Luis Enrique zapowiedział już wcześniej, że nie będzie trenerem Katalończyków w przyszłym sezonie, dlatego spora część mediów prześcigała się w doniesieniach podając kolejne nazwiska potencjalnych kandydatów.

Ostatecznie w poniedziałek wydano oficjalny komunikat, w którym poinformowano, że nowym trenerem FC Barcelony został Ernesto Valverde. 53-letni szkoleniowiec złożył podpis pod kontraktem obowiązującym przez dwa sezonu. W umowie zawarto jednak zapis umożliwiający jego przedłużenie o kolejne dwanaście miesięcy. Tymczasem oficjalna prezentacja nowego trenera FC Barcelony nastąpi już w czwartek 1 czerwca.

– Valverde ma umiejętności, wiedzę i doświadczenie. On promuje młodych piłkarzy i zna sposób funkcjonowania naszego klubu – powiedział Josep Maria Bartomeu podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. – Ten trener pracuje bardzo ciężko. Jednocześnie jest fanem używania nowoczesnych technologii podczas treningów i w prowadzeniu meczów – dodał prezydent Barcy.

źródło: pilkanozna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *