Falcao w AS Monaco!

fot. skysports.com
fot. skysports.com

Przedstawiciele AS Monaco nie szczędzą grosza na letnie wzmocnienia drużyny. Rano informowaliśmy Was o podpisaniu kontraktu przez Ricardo Carvalho, a już teraz możemy potwierdzić oficjalnie transfer Radamela Falcao. Reprezentant Kolumbii na dobre opuszcza ligę hiszpańską, ponieważ związał się pięcioletnią umową.

Już od kilkunastu dni w mediach możemy przeczytać o toczonych rozmowach w sprawie transferu Radamela Falcao. Reprezentant Kolumbii już od dłuższego czasu znajdował się w kręgu zainteresowań włodarzy AS Monaco, którzy planują wzmocnić swój zespół przed inauguracją sezonu w Ligue1. Bez wątpienia drużyna z Księstwa Monako będzie walczyć o najwyższe cele. Działaczom z Francji udało się do końca dopiąć transfer Radamela Falcao, który związał się pięcioletnią umową z nowym pracodawcą. Na jej mocy będzie zarabiać aż piętnaście milionów euro rocznie, co daje nam pokaźną sumę. Nieoficjalnie mówi się również, że rosyjski oligarcha, który zarządza finansami AS Monaco, musi zapłacić za 27-letniego napastnika blisko czterdzieści pięć milionów euro!

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

AS Monaco nie był jedynym klubem, który chciał w przerwie letniej sprowadzić Radamela Falcao. W zagranicznych mediach wymieniało się choćby takie kluby jak Chelsea Londyn, Real Madryt, czy Manchester United. Reprezentant Kolumbii we wtorek przebywał na testach medycznych, po którym będzie mógł złożyć podpis pod lukratywnym kontraktem. Na zakończenie warto podać jeszcze statystyki Radamela Falcao w barwach Atletico Madryt. Napastnik rozegrał w obecnym sezonie w trzydziestu czterech spotkaniach Primera Division strzelając łącznie dwadzieścia osiem goli.