Gdzie kupić buty na siłownię? Na co zwrócić uwagę?

buty na siłownię
fot. allsports.pl

Zapewne przyznacie nam rację, że w ostatnich czasach mamy do czynienia z przeładowanymi siłowniami i klubami fitness. Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoją sylwetkę i koniecznie chce prowadzić zdrowy styl życia. Wielu początkujących popełnia jednak podstawowy błąd, jakim jest zły dobór butów na siłownię, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi i napisać, na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę.

Główną uwagę powinniśmy zwrócić na materiał z jakich są wykonane. Przede wszystkim powinny być zrobione z oddychających materiałów tak, żeby stopy się nie pociły. To oczywiście nie koniec, bowiem ich zadaniem będzie również zapewnienie amortyzacji w trakcie wykonywanych ćwiczeń. Użytkownik musi czuć się w pełni komfortowo oraz stabilnie.

Zdarza się niestety, że spotykamy na siłowniach osoby ćwiczące w trampkach. Wzbudza nas w to zgrzyt zębów, bowiem źle dobrane obuwie może doprowadzić między innymi do nieprzyjemnych urazów kolan, czy kręgosłupa. Warto na pewno zwrócić uwagę na podeszwę. W obecnych czasach mamy do czynienia z wieloma technologiami zapewniającymi pełną amortyzację sportowca, przez co nawet po bardzo intensywnym treningu nie będziemy narzekali na bolące stopy.

Dlaczego ważna jest stabilizacja? Wiele ćwiczeń na siłowniach oraz klubach fitness opiera się między innymi na ciężarkach, dlatego osoba ćwicząca musi odpowiednio ułożyć środek ciężkości, a dzięki dobrze dobranym butom, zapewnimy sobie lepszą równowagę, minimalizując ryzyko upadku.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Dość często spotykamy się również z pytaniami o wspominane technologie, które są usilnie reklamowane przez producentów butów na siłownię. Nie raz napotkaliśmy się z obuwiem, którego celem miało być zapewnienie skuteczniejszego treningu mięśni pośladków, chociaż w tym wypadku skuteczność jest kontrowersyjna. Naszym zdaniem – nie warto przepłacać.

Podsumowując, buty na siłownię przede wszystkim powinny zapewnić nam komfort, stabilizację i odpowiednią amortyzację. Oczywiście wiele osób uważa, że wygląd zewnętrzny również jest ważny, aczkolwiek obecnie producenci butów projektują tak wiele rodzajów, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie kupić buty na siłownię? Przede wszystkim polecamy sklep internetowy allsports.pl, który oferuje mnóstwo par obuwia w naprawdę atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno pod względem kolorystyki, jak i zastosowanych technologii w takich markach, jak Nike, Adidas, czy Reebok. Zobaczcie koniecznie!