Gytkjaer na testach medycznych w Lechu Poznań

lech poznań
fot. pilka24.com.pl

Lech Poznań sprowadza latem kolejnego nowego zawodnika. Na testy medyczne do stolicy Wielkopolski przyjechał Christian Gytkjaer, który ma związać się umową z Kolejorzem – poinformował klub.

Christian Gytkjaer już w ubiegłym tygodniu przebywał w Poznaniu, gdzie oglądał klub i miasto, a także razem ze swoim menadżerem negocjowali warunki indywidualnego kontraktu. Obie strony doszły do porozumienia, dlatego 27-letni Duńczyk przyleciał wczoraj wieczorem do Berlina, skąd udał się do Poznania, aby dzisiaj przejść testy medyczne.

– To piłkarz z instynktem snajpera. Znamy jego umiejętności i wierzymy, że wykorzysta je w barwach Lecha. Jego statystyki są tego najlepszym potwierdzeniem. Fakt, że został królem strzelców, kiedy grał w Rosenborgu tylko wyostrza nasze apetyty. Bardzo liczymy, że da poznańskim i wielkopolskim kibicom wielu powodów do dumy i radości – powiedział wiceprezes Piotr Rutkowski dla lechpoznan.pl.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Christian Gytkjaer urodził się 6 maja 1990 roku w miejscowości Roskilde. Duńczyk swoją karierę rozpoczynał w miejscowym zespole Roskilde B.1906, po czym trafił do Jyllinge IF i Lyngby BK. W latach 2010 – 2013 grał dla duńskiego Nordsjaelland, z przerwami na wypożyczenie do norweskiego Sandnes Ulf. W ostatnim czasie reprezentował barwy FK Haugesund i Rosenborga, w którym zdobył koronę króla strzelców. Zimą tego roku związał się umową z TSV 1860 Monachium, które zmaga się z poważnymi problemami i nie otrzymał licencji na grę w lidze niemieckiej.

źródło: lechpoznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *