Hoffenheim zostaje w Bundeslidze

Drużyna TG 1989 Hoffenheim nie pozostawiła żadnych złudzeń zawodnikom 1.FC Kaiserslautern w barażowych pojedynkach o niemiecką Bundesligą. Zespół Eugena Polanskiego wygrał poniedziałkowe spotkanie 2:1, czym przypieczętował utrzymanie w lidze. Tymczasem ekipa Ariela Borysiuka plany o awansie musi odłożyć na kolejny sezon.

Drugoligowy zespół przegrał pierwszy pojedynek w stosunku 1:3, dlatego w poniedziałek podopieczni trenera Franco Cody mieli ciężkie zadanie odrobienia strat przed własną publicznością. Tymczasem przyjezdni nie skupili się wyłącznie na bronieniu dostępu do własnej bramki. Wręcz przeciwnie – najlepszym przykładem jest sytuacja z dwudziestej siódmej minuty spotkania, kiedy to Volland został sfaulowany w polu karnym 1.FC Kaiserslautern, a sędzia główny bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Salihović, ale Sippel wyczuł zamiary Bośniaka i obronił to uderzenie. Tymczasem zawodnicy Hoffenheim pod koniec pierwszej połowy wyszli jednak na prowadzenie. W czterdziestej czwartej minucie Sippel sparował przed siebie jeden ze strzałów, a w odpowiednim miejscu znalazł się Abraham, który nie dał najmniejszych szans golkiperowi „Czerwonych Diabłów”.

Pierwsze minuty drugiej odsłony spotkania to zdecydowana przewaga miejscowych zawodników, którzy byli zdeterminowani do odrabiania strat. Ta sztuka udała się w sześćdziesiątej piątej minucie, kiedy to Alexander Baumjohann popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego wlewając nadzieje kibicom 1.FC Kaiserslautern. Dziewięć minut później gospodarze zostali jednak skarceni przez Vestergaarda, który po ogromnym zamieszaniu najlepiej odnalazł się w polu karnym przeciwnika. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem drużyny TSG 1989 Hoffenheim, które zapewniło jej utrzymanie w niemieckiej Bundeslidze. Tymczasem działacze Kaiserslautern będą musieli na przyszły sezon odłożyć swoje plany związane z awansem.

1.FC Kaiserslautern 1:2 (0:1) TSG 1989 Hoffenheim
Bramki: Baumjohann 65′ (Kaiserslautern) – Abraham 44′ , Vestergaard 74′ (Hoffenheim)

Żółte kartki:  Borysiuk, Sippel, Idrissou (Kaiserslautern) – Thesker (Hoffenheim)

1. FC Kaiserslautern: Sippel – Dick, Torrejon, Drazan (55. Hoffer), Lowe – Zellner, Borysiuk, Orban, Baumjohann – Bunjaku (64. Weiser), Idrissou.

TSG 1989 Hoffenheim: Casteels – Beck, Abraham, Vestergaard, Thesker (29. Rudy) – Volland, Weis, Polanski, Salihovic, Johnson – Firmino (85. Schipplock).