Isco piłkarzem Realu Madryt!

fot. goal.com
fot. goal.com

Spore zmiany w zespole Realu Madryt. Nie tak dawno ogłoszono, że nowym szkoleniowcem drużyny został Carlo Ancelotti, a teraz potwierdzono transfer Isco. Przedstawiciele „Królewskich” sfinalizowali rozmowy z włodarzami hiszpańskiej Malagi, dzięki czemu reprezentant Hiszpanii na początku lipca zostanie przedstawiony jako nowy piłkarz wicemistrzów kraju.

Zagraniczne media już od dłuższego czasu spekulowały na temat transferu Isco. Reprezentant Hiszpanii po kapitalnym sezonie znalazł się na ustach wielu kibiców, a tym samym włodarzy klubów. Zawodnikiem występującym na pozycji ofensywnego pomocnika poważnie zainteresowali się przedstawiciele Realu Madryt, którzy od dłuższego czasu prowadzili rozmowy z działaczami Malagi. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia na mocy, którego 21-letni piłkarz już wkrótce zostanie oficjalnie przedstawiony jako nowy gracz „Królewskich”. Mówi się tutaj o 3 lipca, jak o dacie oficjalnej konferencji prasowej. Tymczasem hiszpańscy dziennikarze informują, że działacze Realu będą musieli wyłożyć dokładnie dwadzieścia siedem milionów euro za nowy nabytek. Isco będzie zarabiał w stolicy Hiszpanii około czterech milionów euro za sezon. Nieoficjalnie mówi się, że 21-latek zwiąże się umową obowiązującą przez najbliższe pięć lat.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Isco urodził się 21 kwietnia 1992 roku w Benalmendzie. Zawodnik swoją piłkarską karierę rozpoczynał w barwach miejscowego Atletico, skąd w 2006 trafił do młodzieżowej drużyny Valencii. Trzy lata później Hiszpan znalazł się w rezerwach klubu, skąd trafił do pierwszego zespołu. Reprezentant Hiszpanii wystąpił jednak tylko w czterech spotkaniach, dlatego też został sprzedany do Malagi, gdzie występował do dzisiaj. Nowy nabytek Realu Madryt miał okazje grać we wszystkich kadrach młodzieżowych Hiszpanii, a do tego zadebiutował już w seniorskiej reprezentacji.