Jak dbać o buty piłkarskie? Kilka wskazówek!

jak dbać o buty piłkarskie
fot. google.com

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak dbać o buty piłkarskie? Oczywiście super uczuciem jest kupić nowe korki, jednak sztuką jest ich odpowiednie utrzymanie. Wychodzimy na przeciw, dlatego w rozmowie z naszymi specjalistami poznaliśmy kilka ciekawych i prostych trików, które umożliwią nam odpowiednio dbać o buty do piłki nożnej.

Rozpoczynając nasz dzisiejszy wywód warto podkreślić przede wszystkim, że odpowiednia pielęgnacja i konserwacja butów piłkarskich sprawi, że będziecie w stanie użytkować je znacznie dłużej niż normalnie. W związku z tym trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad, tym bardziej, że obuwie narażone jest na różne warunki atmosferyczne.

Jak dbać o buty piłkarskie?

Bardzo ciekawymi spostrzeżeniami podzielił się z nami sprzedawca w sklepie allsports.pl.Do środka buta warto włożyć suchy papier. Dlaczego? Jego zadaniem będzie pochłonięcie wilgoci zebranej w trakcie gry w piłkę. Nie zapominajmy również o przetarciu cholewki przez suchą szmatkę – przyznał.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o dokładnym i delikatnym wyczyszczeniu butów szczotką lub wilgotną szmatką – powiedział nam z kolei doradca klienta w sklepie internetowym futbolsport.pl.Oczywiście mam tutaj na myśli wyczyszczenie butów po każdym użytkowaniu – dodał po chwili.

Konserwacja korków piłkarskich

To oczywiście nie koniec, bowiem buty piłkarskie po intensywnej grze powinno się odstawić w miejsce z dobrą cyrkulacją powietrza, jednocześnie daleko od grzejników, czy pieców. Nie warto również pozostawiać obuwia na słońcu. Ponadto jeżeli posiadamy buty ze skóry naturalnej, to po wyschnięciu nie zapomnijmy o ich wypastowaniu.

źródło: własne