Jak kupić buty piłkarskie? Sprawdź u nas!

jak kupić buty piłkarskie
fot. allsports.pl

Kupienie korków piłkarskich dla osoby, która do tej pory nie miała styczności z futbolem, nie będzie łatwym zadaniem. Obecnie na rynku mamy dostęp do tysięcy modeli w naprawdę różnych przedziałach cenowych. Jeżeli dodamy do tego obuwie piłkarskie przeznaczone na różne nawierzchnie, to tworzy nam się spora zagadka. Nie martwcie się jednak – teraz dzięki nam będziecie wiedzieć jak kupić buty piłkarskie.

Dobranie odpowiednich butów do gry w piłkę nożną nie jest łatwym zadaniem. Korki powinny być wymieniane w miarę często, bowiem ciężko znaleźć obuwie, które wytrzyma grę przez cały sezon. Jeżeli już miałeś okazję przeglądać półki z butami piłkarskimi, to na pewno zwróciłeś również uwagę na spory rozrzut cenowy.

Jak kupić buty piłkarskie?

Różnice w cenach butów piłkarskich uzależnione są głównie od klasy obuwia. – Obecnie mamy do dyspozycji trzy podstawowe klasy korków piłkarskich. Mowa tutaj o niskiej, średniej oraz wysokiej. Wszystkie są do siebie podobne, aczkolwiek część przeznaczona jest dla amatorów, druga treningowa, natomiast najwyższa, to nic innego jak korki meczowe zapewniające najwyższy komfort – powiedział nam doradca klienta w sklepie internetowym allsports.pl.

Buty piłkarskie powinny być również dopasowane do rodzaju nawierzchni na jakiej zamierzasz grać. – Do wyboru mamy lanki, wkręty, turfy, czy halówki. Każdy rodzaj przeznaczony jest na inny typ powierzchni. Dobór podeszwy odgrywa bardzo ważną rolę – dodał sprzedawca w sklepie internetowym futbolsport.pl. To oznacza, że jeśli będziesz grał na hali, to nie rozglądaj się za turfami przeznaczonymi na sztuczną nawierzchnię, a już nie daj Boże, korki.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie butów piłkarskich? Sporo osób sprawdza z jakiego materiału wykonana jest cholewka. Może być to materiał syntetyczny lub skóra naturalna. Jeżeli zdecydujesz się na ten ostatni to pamiętaj o rozbiciu korków, a tym samym zrobią się większe o jakieś 0,5 cm. Warto jednak podkreślić, że obecnie większość obuwia do piłki nożnej wykonana jest z syntetyku.

Co ciekawe, buty piłkarskie powinno się dobierać z uwzględnieniem pozycji. Dlaczego? Bramkarze lub obrońcy bardzo często narażają swoje buty na uszkodzenia mechaniczne, dlatego powinni skupić się na kupnie mocnego obuwia. Inaczej wygląda sytuacja z pomocnikami, czy napastnikami. Pierwszym może zależeć na czuciu piłki, a drugim na szybkości i zwinności. Każdy model butów piłkarskich skupia się na czymś innym, dlatego sam powinieneś zdecydować, co Ciebie najbardziej interesuje.

źródło: własne