Jakie maszyny na spalanie tłuszczu? Sprawdź w sklepie

maszyny na spalanie tłuszczu
fot. gymprofit.pl

Pozajmowane bieżnie elektryczne lub rowery stacjonarne to żywy dowód na to, że panuje obecnie szał na zdrowy i zrównoważony tryb życia. Wiele osób postanowiło przerzucić się z domowej kanapy na siłownie i kluby fitness. Zastanawialiście się kiedykolwiek, które urządzenia są najlepsze na trening cardio?

Na dobry początek warto jednak przypomnieć, że obecnie sprzęt na siłowniach możemy podzielić na trzy podstawowe grupy wśród których są urządzenia cardio, maszyny siłowe, a także pozostałe akcesoria, w tym między innymi hantle, czy sztangi. Oczywiście jeżeli myślicie o spalaniu kalorii, to warto pomyśleć o regularnych treningach cardio.

Jakie maszyny na spalanie tłuszczu?

Podstawowym urządzeniem jest na pewno bieżnia elektryczna. Jej użytkowanie nie jest skomplikowane i najczęściej ogranicza się do ustawienia tempa biegu, a także kąta nachylenia – im wyższy, tym biegnie się trudniej, a tym samym spalimy więcej kalorii niż na płaskiej. Regularne treningi na bieżni oprócz utraty kilogramów, pozwolą ujędrnić mięśnie nóg, pośladków, a nawet brzucha.

Spora część osób woli jednak ćwiczyć na stepperze. W tym wypadku skupiacie się głównie na treningu nóg i pośladków. Trening również nie jest skomplikowany i przypomina wchodzenie po schodach. Nie myślcie jednak, że jest łatwo – przy ustawieniu odpowiedniej mocy nacisku, możemy się solidnie zmęczyć już po pierwszych kilkunastu minutach.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Wśród urządzeń cardio nie mogło zabraknąć również rowerka stacjonarnego. Oczywiście nie będziemy opisywali jazdy na rowerze – każdy chyba zdaje sobie sprawę, jak się na nim jeździ. Warto jednak podkreślić, że bardzo ważnym elementem jest jego odpowiednie dopasowanie. W tym celu zadbaj o ustawienie wysokości siedziska, a w niektórych przypadkach przypnij buty do pedałów. Oczywiście na sam koniec należy wybrać jeszcze poziom obciążenia.

Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze w kilku słowach o ergometrze wioślarskim. Marzyłeś kiedyś o pływaniu łodzią? Masz teraz taką możliwość, aczkolwiek nie będziesz miał styczności z wodą. Urządzenie idealnie odwzorowuje wiosłowanie. Oczywiście warto na początku ustawić obciążenie pod swoje umiejętności, tym bardziej, że w tym wypadku wycisk dostaną kolana. Podkreślmy, że oprócz nóg i pośladków, wzmocnisz również mięśnie ramion.

Sklep z urządzeniami cardio

Wszystkie wspomniane wyżej maszyny cardio dostępne są między innymi w sklepie internetowym gymprofit.pl. Urządzenia są regenerowane, dlatego to doskonała okazja dla osób ze skromniejszym portfelem. Możesz tym samym pozyskać tańszą maszynę, która wizualnie i technicznie prezentuje się jak nowa.

źródło: własne