Jarmolenko nowym piłkarzem Borussii Dortmund

Borussia Dortmund
fot. wallerz.net

Borussia Dortmund może pochwalić się nowym zawodnikiem. W poniedziałek kontrakt z klubem podpisał bowiem Andrij Jarmolenko, który zastąpi Ousmane Dembele. Przypomnijmy, że skrzydłowy związał się umową z FC Barceloną – czytamy w niemieckim magazynie Kicker.

W zagranicznych mediach od dłuższego czasu mówiono o odejściu Ousmane Dembele z Borussii Dortmund. Skrzydłowy był cały czas kuszony przez przedstawicieli FC Barcelony, którym ostatecznie udało się sprowadzić zawodnika do siebie. Wobec tej sytuacji włodarze niemieckiego klubu musieli sprowadzić w jego miejsce nowego gracza. Ostatecznie wybór padł na wspominanego we wstępie Andrija Jarmolenko reprezentującego barwy Dynama Kijów.

Niemieckie media donoszą, że Borussia Dortmund za transfer reprezentanta Ukrainy zapłaciła około 25 milionów euro. Jarmolenko będzie grał z numerem 9 na plecach. – Andrij jest zawodnikiem, na którego polowaliśmy od dłuższego czasu. Sprawdził się na poziomie klubowym i reprezentacyjnym – powiedział dyrektor sportowy Michael Zorc cytowany przez dziennikarzy portalu internetowego pilkanozna.pl.

– Jarmołenko trzykrotnie zdobywał z Dynamem mistrzostwo Ukrainy. Jest również reprezentantem kraju, a w narodowej koszulce rozegrał 68 meczów, w których zdobył 29 goli – podsumowano w materiale.

źródło: pilkanozna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *