Jarosław Kubicki nowym piłkarzem Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk
fot. Google

Przedstawiciele Lechii Gdańsk mogą pochwalić się pozyskaniem kolejnego zawodnika. Umowę z klubem podpisał właśnie Jarosław Kubicki, który jeszcze nie tak dawno reprezentował barwy Zagłębia Lubin.

– Po bramkarzu (Zlatan Alomerović), kolejnym zawodnikiem, który przechodzi do Lechii jest Jarosław Kubicki. Wychowanek Zagłębia Lubin, związany z pierwszą drużyną Miedziowych od 2014 roku (w tym czasie rozegrał 110 meczów i strzelił sześc goli), pod koniec maja rozwiązał wygasający w czerwcu kontrakt. Był do pozyskania za darmo, tyle że trzeba było zapłacić za niego ekwiwalent za wyszkolenie, który wynosi 470 tys. złotych. Lechia aktywowała środki i pozyskała zawodnika – możemy przeczytać w serwisie internetowym Przeglądu Sportowym.

Jarosław Kubicki dołączył do zespołu Lechii Gdańsk jeszcze przed rozpoczęciem treningów, dzięki czemu trener Piotr Stokowiec będzie miał do dyspozycji zawodnika od pierwszych zajęć. – Myślę, że związanie się z Lechią jest moim dobrym wyborem. Zmiana otoczenia była dodatkowym bodźcem, bardzo podoba mi się stadion, to chyba najlepszy stadion w ekstraklasie. Mam nadzieję, że uda mi się tu rozwinąć, zrobić kolejny krok w rozwoju piłkarskim. Wiem, że czeka mnie trudna rywalizacja o miejsce w składzie, ale patrzę na to z innej strony. Konkurencja pozytywnie wpływa na rozwój, pozwala stać się lepszym piłkarzem – powiedział zawodnik.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *