Juventus lepszy w derbach Turynu. Czerwień Glika

Jonathan Moscrop / LaPresse

Drużyna Juventusu górą w derbach Turynu. W niedzielne popołudnie podopieczni Antonio Conte wygrali 2:0 z AC Torino, choć zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich czterech minutach spotkania. Na listę strzelców wpisali się kolejno Vidal i Marchisio.

Na pierwszą groźną sytuację bramkową musieliśmy czekać do trzynastej minuty pojedynki, kiedy to Vucinić niewiele się pomylił uderzając na bramkę Torino. W pierwszej części spotkania nie mieliśmy wielu okazji strzeleckich. W trzydziestej minucie ponownie szczęścia szukał Vucinić, ale ponownie bez pozytywnego rezultatu. Pierwsza część meczu zakończyła się ostatecznie bezbramkowym remisem.

Nieco więcej emocji mieliśmy w drugiej odsłonie potyczki, choć tak naprawdę musieliśmy czekać na nie kilkanaście minut. W osiemdziesiątej drugiej minucie kapitalnym kontratakiem popisali się miejscowy zawodnicy. Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Cerci, a znakomitą interwencją popisał się Buffon. Przyjezdni wyszli na prowadzenie dopiero kilka minut później, kiedy to Marchisio dobrym podaniem obsłużył Vidala, a ten bez najmniejszych problemów pokonał Gilleta. Tymczasem w dziewięćdziesiątej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kamil Glik. Chwilę po zejściu Polaka, gracze Juventusu podwyższyli prowadzenie – po dośrodkowaniu piłkę przejął Marchisio i strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

Drużyna Juventusu Turyn jest o krok od zapewnienia sobie mistrzowskiego tytułu. Podopieczni trenera Antonio Conte mają obecnie jedenaście punktów przewagi nad drugim Napoli. Z kolei zespół Kamila Glika zajmują obecnie szesnastą lokatę w tabeli włoskiej Serie A.

AC Torino 0:2 (0:0) Juventus Turyn
Bramki: Vidal 86′, Marchisio 90′ (Juventus)

Żółte kartki: Meggiorini, Masiello, Glik (Torino) – Lichtsteiner (Juventus)
Czerwona kartka: Glik 90′ (Torino)

AC Torino: Gillet – D’Ambrosio (74′ Di Cesare), Ogbonna, Masiello, Glik – Basha, Santana (83′ Birsa), Gazzi – Cerci, Bianchi, Meggiorini (66′ Jonathas).

Juventus Turyn: Buffon – Chiellini, Barzagli, Bonucci, Lichsteiner (74′ Caceres) – Pogba, Marchisio, Pirlo, Asamoah, Vidal – Vucinić (74′ Quagliarella).