Kamil Grosicki przechodzi do Burnley!

Kamil Grosicki
fot. pilka24.com.pl

Wszystko wskazuje na to, że Kamil Grosicki pożegna się z zespołem Stade Rennes. Skrzydłowy reprezentacji Polski jest bowiem o krok od podpisania kontraktu z angielskim Burnley. Teraz do porozumienia muszą dojść jeszcze włodarze obu klubów – poinformował dziennikarz Mateusz Borek za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

W polskich oraz zagranicznych mediach od dłuższego czasu spekulowano na temat ewentualnego odejścia Kamila Grosickiego z zespołu Stade Rennes. Skrzydłowego reprezentacji Polski bacznie obserwowali między innymi skauci Lazio Rzym, Sevilli, czy wspominanego we wstępie Burnley. Wszystko wskazuje na to, że 28-letni zawodnik jeszcze dzisiaj złoży podpis pod kontraktem z Anglikami.

Dziennikarz Mateusz Borek za pośrednictwem Twittera poinformował, że Kamil Grosicki pojawił się na warszawskim lotnisku Okęcie, skąd wyleciał na Wyspy Brytyjskie. Po przejściu testów medycznych ma podpisać kontrakt z Burnley. Problemem jest jednak porozumienie klubów. Okazuje się bowiem, że Anglicy chcą zapłacić za niego sześć milionów euro, natomiast Stade Rennes oczekuje kwoty o dwa miliony euro większą.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Kamil Grosicki w obecnym sezonie wystąpił w dwóch spotkaniach Ligue 1. Natomiast łącznie na boiskach ligi francuskiej zagrał w sześćdziesięciu siedmiu meczach, w których strzelił dziewięć bramek oraz zanotował dziesięć asyst. Ma za sobą grę w tureckim Sivassporze, czy polskich klubach – Pogoni Szczecin, czy Jagiellonii Białystok.

źródło: Twitter