Kolejne zwycięstwo Bayernu

Kolejny komplet punktów w tym sezonie zdobyła drużyna Bayernu Monachium. Tym razem w 14. kolejce niemieckiej ekstraklasy pokonał przed własną publicznością Eintracht Brunszwik. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a dwa trafienia zaliczył Reprezentant Holandii, Arjen Robben.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Tuż po pierwszym gwizdku sędziego Bayern Monachium wyszedł na prowadzenie. Mario Goetze świetnie podał do wychodzącego na pozycję Arjena Robbena, który najpierw trafił w słupek, a potem dobił beniaminka strzelając do pustej bramki. Chwilę później znowu z dobrej strony pokazał się były zawodnik Borussi Dortmund, który świetnie dośrodkował w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Brazylijczyk Dante. Obrońca Bayernu Monachium kapitalnie uderzył, ale futbolówkę z linii pola karnego wybił jeden z obrońców Eintrachtu Brunszwik i zapobiegł stracie kolejnej bramki. W 30. minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Reprezentant Holandii, Arjen Robben. Tym razem precyzyjnie dograł Thiago Alcantary i Holender w swoim stylu zszedł w pole karne, przełożył na lewą nogę i uderzył nie do obrony.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy powinno być 2:1. Piłka po centrze z rzutu rożnego trafiła na nogę stojącego na trzecim metrze Bicakcica, ale ten nie potrafił skierować futbolówki do bramki. Dwadzieścia minut później ze stałego fragmentu gry bliski strzelenia bramki był Reprezentant Holandii, Arjen Robben, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później z kontrą wyszła drużyna Eintachtu Brunszwik. Świetnie zagranie na wolne pole do Kumbeli, Kongijczyk przegrał pojedynek sam na sam z Neuerem, futbolówka trafia pod nogi Bellarabiego, ten uderzył w światło bramki, a w ostatniej chwili piłkę na korner wybija Dante. Chwilę później mogła paść kolejna bramka dla gości. Świetne zagranie wzdłuż pola karnego do Kumbeli, ale ten bardzo nieczysto trafił w futbolówkę i Manuel Neuer złapał piłkę. W osiemdziesiątej piątej minucie Kratz uderzył z rzutu wolnego, futbolówkę odbiła się od muru i trafiła w poprzeczkę.Trzecia szansa na bramkę dla gości w drugiej połowie została zmarnowana.  Moment później kolejny raz ze stałego fragmentu gry uderzył Arjen Robben, ale piłkę w ostatniej chwili z bramki wybił Davari.

Bayern Monachium 2:0 (2:0) Eintracht Brunszwik
Bramki: Robben 2′, 30′

Bayern München: Neuer – Rafinha, Van Buyten, Dante, Alaba – Robben, Javi Martinez, Kroos, Thiago Alcantara, Götze – Müller (57′ Mandžukić).

Eintracht Braunschweig: Davari – Dogan, Bicakcic, Caligiuri (78′ Oehrl), Theuerkauf – Kratz, Boland, Bellarabi, Elabdellaoui, Jackson (59′ Korte) – Kumbela.