Kolejny awans Polski w rankingu FIFA!

adam nawałka
fot. pilka24.com.pl

Bardzo dobre wiadomości związane z reprezentacją Polski napływają do naszego kraju. Okazuje się, że Biało-Czerwoni zanotują niebawem kolejny awans w rankingu FIFA. Z nieoficjalnych obliczeń wynika, że podopieczni trenera Adama Nawałki tym razem znajdą się na jedenastej pozycji, co będzie absolutnym rekordem!

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski przed marcowymi meczami eliminacji Mistrzostwa Świata zajmowała dwunaste miejsce w rankingu FIFA – najwyższe w dotychczasowej historii. Tymczasem z nieoficjalnych obliczeń wynika, że zespół prowadzony przez trenera Adama Nawałkę w najnowszym rankingu znajdzie się na jedenastej lokacie.

Jak to możliwe? Biało-Czerwoni mają za sobą wyjazdowe zwycięstwo 2-1 z zespołem Czarnogóry, dzięki czemu będą mieli na koncie 1183 punktów. Polacy wyprzedzą Urugwaj, który dość nieoczekiwanie przegrał 1-2 z Peru i zgromadził do tej pory 1135 punktów.

– Ranking FIFA aktualizowany jest raz w miesiącu. Klasyfikowane w nim są drużyny narodowe, a pod uwagę brane są wszystkie oficjalne mecze z ostatnich czterech lat. Punkty w zestawieniu obliczane są na podstawie współczynnika, w którym pod uwagę brany jest rezultat meczu, klasa rywala i waga rozgrywanego spotkania. Im lepszy wynik z silniejszym rywalem (takim, który w rankingu jest wysoko) i w bardziej prestiżowym meczu (MŚ znaczą więcej od spotkań towarzyskich), tym więcej punktów do rankingu – wytłumaczono w serwisie internetowym sport.pl.

źródło: sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *