Kontuzja Błaszczykowskiego. Kiedy wróci do gry?

jakub błaszczykowski
fot. pilka24.com.pl

Niezbyt optymistyczne wiadomości napływają do nas z Niemiec. We wczorajszym meczu Bundesligi kontuzji nabawił się Jakub Błaszczykowski, który najprawdopodobniej będzie musiał pauzować i nie pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która rozegra dwa mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata w Rosji.

Jakub Błaszczykowski wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie VfL Wolfsburg i zagrał od pierwszej minuty w meczu pierwszej kolejki niemieckiej Bundesligi z Borussią Dortmund. Rywale wygrali wysoko 3:0, a reprezentant Polski z powodu kontuzji musiał wcześnie opuścić boisko. Okazuje się, że skrzydłowy poczuł ból w mięśniu dwugłowym uda, dlatego w 42. minucie został zmieniony przez sztab szkoleniowy.

– Przeszedłem już wstępne badania i nie wygląda to źle. Mięsień jest prawdopodobnie lekko naciągnięty. Wiedziałem, że w takich przypadkach nie ma co ryzykować. Moje pozostanie na boisku mogło jedynie pogorszyć sytuację – powiedział Jakub Błaszczykowski w rozmowie z dziennikarzem stacji Eleven. Obecnie musimy czekać na oficjalny komunikat w sprawie zdrowia skrzydłowego reprezentacji Polski.

źródło: pilkanozna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *