Kontuzja Milika. Nawałka czeka na napastnika!

arkadiusz milik
fot. pilka24.com.pl

Arkadiusz Milik jest już po operacji we włoskiej klinice, teraz czeka go rehabilitacja, a do treningów będzie mógł wrócić dopiero w przyszłym roku. Głównym celem reprezentanta Polski jest wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji. Tymczasem trener Adam Nawałka zapewnia, że czeka na swojego podopiecznego.

Przypomnijmy, że Arkadiusz Milik w trakcie ligowego spotkania Napoli ze SPAL zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Napastnik w niedzielę pojawił sie już w jednej z klinik w Rzymie, gdzie przeszedł zabieg. Obecnie jego powrót spodziewany jest na przełom lutego i marca 2018 roku.

– Jeśli zapytalibyśmy stu najlepszych ortopedów na świecie, kiedy piłkarz powinien wrócić po takim urazie, powiedzieliby, że to przedział pomiędzy pięć a dwanaście miesięcy. Pięć, jeśli wszystko przebiega zgodnie z planem. Tak było w przypadku Arka. Nie miał ani jednego tygodnia opóźnienia w rehabilitacji. Wszystko przebiegało perfekcyjnie – bez mikro urazów, opuchlizn i tym podobnych komplikacji, które mogłyby wydłużyć czas leczenia. Powrót za pięć miesięcy jest realny – powiedział lekarz Jacek Jaroszewski w rozmowie z dziennikarzem Przeglądu Sportowego.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Tymczasem dobrej myśli jest trener Adam Nawałka. – Co do Arka, ma fantastyczny charakter. Przeżywa trudne chwile, ale nic go nie złamie. Jest zdeterminowany, cierpliwy, umie wyznaczyć sobie cele. Pokazał, jak świetnie potrafi pracować i funkcjonować w trudnych momentach. Wierzę, że szybko do nas dołączy – podsumował szkoleniowiec.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *