Laurent Blanc nowym trenerem Manchesteru United?

manchester united
fot. Flamenco Sun

W ostatnim czasie zagraniczne media rozpisują się nad przyszłością Louisa van Gaala, który być może po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z zespołem Manchesteru United. Kto miałby zostać jego następcą? Do tej pory wymieniało się głównie Jose Mourinho, choć w grę wchodzi również Laurent Blanc – poinformowali dziennikarze The Sun.

Drużyna Manchesteru United nie radzi sobie najlepiej w obecnym sezonie angielskiej Premier League. Podopieczni trenera Louisa van Gaala do tej pory uzbierali 59 punktów, dlatego plasują się dopiero na piątej pozycji w rozgrywkach, ze stratą pięciu oczek do czwartek Arsenalu Londyn. Tymczasem działacze Czerwonych Diabłów poważnie zastanawiają się nad zwolnieniem holenderskiego szkoleniowca tuż po zakończeniu obecnego sezonu.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Do tej pory zagraniczne media spekulowały nad zatrudnieniem Jose Mourinho, który pozostaje bez pracy od momentu zwolnienia z Chelsea Londyn. W ostatnim czasie pozycja Portugalczyka nieco osłabła. Tymczasem dziennikarzom gazety The Sun udało się dowiedzieć, że działacze Manchesteru United rozważają opcję zatrudnienia Laurenta Blanca pracującego obecnie w zespole Paris Saint Germain. Warto jednak dodać, ze Francuz nie tak dawno przedłużył kontrakt, choć światełkiem w tunelu jest kolejne odpadnięcie zespołu z rozgrywek Ligi Mistrzów.

źródło: The Sun