Lech Poznań goni Legię Warszawa

lechita.net
lechita.net

Piłkarze poznańskiego Lecha odnieśli w poniedziałkowy wieczór ważne zwycięstwo. Zespół pod wodzą trenera Mariusza Rumaka wygrał na wyjeździe 1:0 z Jagiellonią Białystok. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 44. minucie Gergo Lovrencsics. Drużyna Kolejorza zbliżyła się już na dwa punkty do prowadzącej Legii Warszawa.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni z Poznania. Już w dziewiątej minucie do akcji ofensywnej włączył się Kebba Ceesay, zagrał do Aleksandyra Tonewa, a ten szukał Bartosza Ślusarskiego w polu karnym. Gospodarze mogli odpowiedzieć po upływie kilku minut, kiedy to Tomasz Kupisz uciekł rywalom na prawym skrzydle i zagrał futbolówkę do Tomasza Frankowskiego. Napastnik Jagiellonii został w ostatniej chwili uprzedzony przez Jasmina Buricia. W dwudziestej piątej minucie Ślusarski piętką zgrał do Hamalainena, a ten uderzył wprost w Jakuba Słowika. Przewaga lechitów z minuty na minutę była coraz większa, po jednej z akcji Tonew dośrodkował wprost na nogę Lovrencsicsa, a strzał Węgra okazał się minimalnie niecelny. W 44. minucie Węgier trafił już do bramki rywala, skrzydłowy Kolejorza wykorzystał błąd Alexisa Norambueny i strzałem po długim roku pokonał Słowika.

Druga część pojedynku mogła rozpocząć się fenomenalnie dla przyjezdnych z Wielkopolski. Do akcji ofensywnej podłączył się Luis Henriquez, który wycofał piłkę do Bartosza Ślusarskiego. Snajper Lecha został zablokowany, przez co nie miał szans na oddanie strzału. Dalszy fragment spotkania należał już definitywnie do zawodników Jagiellonii Białystok, którzy zepchnęli poznaniaków do głębokiej defensywy. W 66. minucie ładnie zza pola karnego strzelał Dawid Plizga, ale futbolówka o centymetry ominęła słupek bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kotorowskiego. Doświadczony golkiper musiał napocić się również przy fenomenalnym uderzeniu Macieja Gajosa. Gospodarze mieli Lecha na widelcu w doliczonym czasie gry, z dośrodkowania Quintany nie skorzystał jednak Kowalski. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem Lecha, co zwiększa szanse poznaniaków na zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1) Lech Poznań
Bramka: Gergo Lovrencsics 44′ (Lech)

Żółte kartki: Alexis Norambuena, Ugochukwu Ukah, Dani Quintana (Jagiellonia) – Szymon Drewniak, Luis Henriquez, Krzysztof Kotorowski (Lech)

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik – Ugochukwu Ukah, Adam Dźwigała, Michał Pazdan, Alexis Norambuena (87′ Euzebiusz Smolarek) – Rafał Grzyb, Maciej Gajos – Dawid Plizga, Tomasz Kupisz (81′ Tomasz Kowalski), Dani Quintana – Tomasz Frankowski (63′ Min Kuyn).

Lech Poznań: Jasmin Burić (40′ Krzysztof Kotorowski) – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Szymon Drewniak, Rafał Murawski – Aleksandyr Tonew (77′ Łukasz Teodorczyk), Kasper Hamalainen, Gergo Lovrencsics – Bartosz Ślusarski (83′ Mateusz Możdżeń).