Lechia Gdańsk 3-3 Lech Poznań. Skrót meczu i bramki

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk 3-3 Lech Poznań w spotkaniu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobywali Błażej Augustyn, Marco Paixao i Emir Dilaver, natomiast dla gości trafiali Maciej Gajos, Christian Gytkjaer i Maciej Makuszewski. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 21.10.2017 roku.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zawodników Lechii Gdańsk. W 13. minucie po centrze z rzutu rożnego celnie strzelał Błażej Augustyn, pokonując interweniującego Matusa Putnocky’ego. W odpowiedzi przed szansą na zdobycie bramki stanął Maciej Gajos, lecz jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Kapitan Kolejorza zrehabilitował się kilkadziesiąt sekund później, wykorzystując centrę Mihai Raduta. Lechia Gdańsk odpowiedziała w doliczonym czasie pierwszej połowy. Sędzia Tomasz Musiał po decyzji VAR podyktował rzut karny po faulu Lasse Nielsena, a pewnym egzekutorem okazał się Marco Paixao.

Lechia Gdańsk kończyła mecz w dziesięciu. Nalepa sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Gytkjaera, za co został ukarany czerwoną kartką. Z kolei w 59. minucie Radut uruchomił Kostevycha, Ukrainiec zagrał do nabiegającego Macieja Gajosa, lecz jego strzał obronił Duszan Kuciak. Poznaniacy wyrównali w 70. minucie – wprowadzony Deniss Rakels znakomicie odegrał do Christian Gytkjaera, Duńczykowi nie pozostało ni innego jak wpakować futbolówkę do pustej bramki. Nie minęły dwie minuty, a na tablicy wyników mieliśmy 3-2 dla Kolejorza. Po centrze Jevticia celnie główkował Maciej Makuszewski. To jednak nie koniec emocji w Gdańsku. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mihai Radut, a po chwili po złym wyjściu Putnocky’ego, samobójczego gola strzelił Emir Dilaver.

LECHIA GDAŃSK 3-3 (2-1) LECH POZNAŃ
Augustyn 13′, Paixao 45+5′, Dilver 77′ s. (Lechia) – Gajos 37′, Gytkjaer 70′, Makuszewski 72′ (Lech)

Żółte kartki: Jevtić, Nielsen, Radut (Lech)
Czerwona kartka: Nalepa 52′ (Lechia) – Radut 74′ (Lech)