Legia Warszawa odwoła się od kary UEFA

legia warszawa
fot. pilka24.com.pl

Wczoraj za pośrednictwem naszego portalu internetowego informowaliśmy Was o surowej karze dla Legii Warszawa za zachowanie kibiców w trakcie spotkania Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund. Władze klubu będą musiały zapłacić grzywnę, a ponadto fani nie będą mogli obejrzeć z wysokości trybun meczu z Realem Madryt. Tymczasem przedstawiciele mistrzów Polski zamierzają się niebawem odwołać.

Komisja Dyscyplinarna UEFA postanowiła ukarać Legię Warszawa za zachowanie kibiców w trakcie spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Władze europejskiej federacji postanowili zamknąć stadion przy Łazienkowskiej na mecz trzeciej kolejki z Realem Madryt. Ponadto działacze mistrzów Polski będą musieli zapłacić 80 tysięcy euro kary.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Tymczasem działacze Legii Warszawa zamierzają niebawem złożyć stosowne odwołanie. – Decyzja nie ma charakteru ostatecznego. Klub zdecydował, że wykorzysta wszystkie środki odwoławcze, jakie są przewidziane w regulaminie UEFA. W pierwszej instancji Legia została ukarana zamknięciem stadionu na mecz z Realem oraz karą finansową w wysokości 80 tysięcy euro. Wystąpimy o pełne pisemne uzasadnienie decyzji, która została wydana przez Komisję Kontroli Etyki i Dyscypliny. Procedura jest bardzo skomplikowana. Potem nastąpi właściwe odwołanie. Przekażemy sprawę do Komisji Odwoławczej UEFA. Wtedy sprawa zostanie ostatecznie rozstrzygnięta – powiedział Seweryn Dmowski pełniący obowiązki dyrektora ds. mediów i PR.

źródło: pilkanozna.pl|legia.com