Liga Europy: Trabzonspor 0:2 Juventus Turyn

tuttosport.com

Za nami kolejne spotkanie 1/16 finału Ligi Europy. Tym razem drużyna Adriana Mierzejewskiego, Trabzonspor nie poradził sobie z Juventusem Turyn na własnym stadionie i przegrał 0:2, a w  dwumeczu 0:4. Dzisiaj bramki dla podopiecznych Antonio Conte strzelali Vidal i Osvaldo.

Od początku spotkania to drużyna Mistrza Włoch starała się pokazać, że nie przyjechała na wakacje do Turcji. W piątej minucie Isla dostał piłkę w pole karne od Giovinco. Chilijczyk miał dużo miejsca na oddanie dobrego strzału, ale zbyt długo zwlekał i po interwencji Kivraka futbolówka trafiła w słupek.  Chwilę później piłka wylądowała w siatce, ale na spalonym był jeden z zawodników Juventusu. Zakotłowało się okropnie w polu karnym Trabzonsporu, futbolówka wyszła z gąszczu pod nogi Giovinco, który strzelił na bramkę.  Piłkę odbił Kivrak, dopadł do niej Peluso i wbił do siatki, ale był na spalonym.  To co nie udało się teraz, udało się cztery minuty później. Fantastyczna klepka Osvaldo z Giovinco w polu karnym przeciwnika, ten drugi oddał strzał wprost w Kivraka, ale do odbitej piłki dopadł jeszcze Vidal, który w takich sytuacjach nigdy się nie myli.  Kwadrans później było już 2:0. Doskonałe dogranie z głębi pola do Giovinco, który dograł przed bramkę do Osvaldo, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki i podwyższył rezultat spotkania.

Trabzonspor 0:2 (0:2) Juventus Turyn
Bramki: Vidal 18′, Osvaldo 34′

Trabzonspor Kulübü: Kivrak – Bosingwa (46. Osmanpaşa), Yumlu, Demir, Keleş (37. Yavru) – Adın, Hurmacı, Mierzejewski (72. Bourceanu), Zokora, Malouda – Janko

Juventus Turyn: Buffon – Cáceres (58. Barzagli), Bonucci, Pogba (37. Padoin), Ogbonna – Isla, Vidal, Marchisio (72. Pirlo), Peluso – Osvaldo, Giovinco