Liga Mistrzów: Chelsea Londyn 1-3 Atletico Madryt

Drużyna Chelsea Londyn w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów przegrała przed własną publicznością 1-3 z zespołem Atletico Madryt. Bramki dla Hiszpanów strzelali Adrian Lopez, Diego Costa z rzutu karnego oraz Arda Turan. Tymczasem honorowego gola dla The Blues zdobył Fernando Torres. Oznacza to, że w finale Champions League zagrają ze sobą dwie drużyny z Madryt – Real oraz Atletico.

Na pierwsze zagrożenie podbramkowe musieliśmy czekać do szóstej minuty spotkania, kiedy to centra Koke zamieniła się w wyśmienity strzał, a lecąca futbolówka zatrzymała się tylko na poprzeczce. Chwilę później Adrian Lopez świetnym podaniem uruchomił Diego Costę, jednak napastnika w ostatniej chwili uprzedził ofiarnie interweniujący Cahill. Tymczasem w dwudziestej trzeciej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przewrotką strzelał David Luiz, ale w tym wypadku piłka przeleciała tuż obok słupka. Podopieczni trenera Jose Mourinho objęli prowadzenie w trzydziestej siódmej minucie. Wówczas Willian świetnym podaniem uruchomił Azpilicueta, ten dograł futbolówkę do Fernando Torresa, który z zimną krwią pokonał Courtoisa. Na odpowiedź przyjezdnych nie musieliśmy długo czekać – Juanfran podał piłkę na drugi słupek do zupełnie niepilnowanego Adriana Lopeza, który bez zawahania wpakował ją do siatki The Blues.

Tuż po przerwie to ponownie piłkarze Atletico byli bliscy zdobycia gola. Tym razem po podaniu Koke z woleja uderzał Turan, lecz świetnie między słupkami zachował się Mark Schwarzer. W odpowiedzi po jednej z centr główkował John Terry, jednak prawdziwy kunszt bramkarski zaprezentował golkiper gości. Piłkarze z Hiszpanii objęli prowadzenie w sześćdziesiątej drugiej minucie spotkania. Wówczas Samuel Eto’o sfaulował w polu karnym Diego Costę, a po chwili sam poszkodowany pokonał Schwarzera z jedenastu metrów. Podopieczni trenera Diego Simeone pomścili rywali na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego, kiedy to Juanfran dostrzegł na jedenastym metrze Ardę Turana, który najpierw trafił w słupek, a następnie dobił własny strzał umieszczając futbolówkę w odpowiednim miejscu.

sportingbet-zaklady-sportowe1

CHELSEA LONDYN -:- (1-1) ATLETICO MADRYT
Torres 37′ (Chelsea) – Lopez 44′, Diego Costa 62′ k.,  Arda Turan 74′(Atletico)

Żółte kartki: Cahill (Chelsea) – Diego Costa, Adrian Lopez (Atletico)
Sędzia: Nicola Rizolli

Chelsea Londyn: Schwarzer – Ivanović, Terry (C), Cahill, Cole (57. Eto`o) – David Luiz, Ramires, Azpilicueta, Hazard, Willian (78. Schürrle) – Torres (69. Ba).

Atletico Madryt: Courtois – Filipe Luís, Godin, Miranda, Juanfran – Suárez, Tiago (C), Koke, Arda Turan (83. Rodríguez) – A. López (68. Raúl García), Diego Costa (77. Sosa).

Obstawiaj mecze w zakładach bukmacherskich! Załóż darmowe konto w Sportingbet, odbierz nawet 400 złotych bonusu na start i graj! Więcej wskazówek na temat obstawiania znajdziecie na stronie internetowej www.sportbet.pl.