Marcelo nowym piłkarzem Manchesteru City

Manchester City
fot. google.com

Już w letnim okienku transferowym możemy spodziewać się prawdziwej rewolucji w zespole Manchesteru City. Przedstawiciele angielskiego klubu poinformowali już o zatrudnieniu Pepa Guardioli w roli nowego szkoleniowca. Hiszpan już teraz myśli nad letnimi wzmocnieniami swojej nowej drużyny.

Przypomnijmy, że Pep Guardiola pracuje obecnie w Bayernie Monachium, gdzie umowa wygaśnie mu w czerwcu 2016 roku. Hiszpański szkoleniowiec nie był zainteresowany przedłużeniem kontraktu, ponieważ postanowił spróbować swoich sił w kolejnym klubie. Okazało się, że od lipca zostanie opiekunem Manchesteru City. To właśnie dlatego trwają już spekulacje transferowe, nawiązujące do ewentualnych wzmocnień Anglików w przerwie między sezonami.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Tymczasem w dzisiejszym wydaniu gazety The Guardian możemy przeczytać, że w kręgu zainteresowań Manchesteru City znajduje się Marcelo grający w ekipie Realu Madryt. Trener Pep Guardiola chce mieć w drużynie nowego bocznego obrońcę, a doskonale zdaje sobie sprawę, że ściągnięcie Davida Alaby z Bayernu Monachium będzie niemożliwe. To właśnie dlatego listę kandydatów otwiera zawodnik Realu Madryt. Warto jednak dodać, że obecna umowa Marcelo z Królewskimi wygasa dopiero w 2020 roku, dlatego Manchester City musi liczyć się z wydatkiem sporej sumy pieniędzy. Będziemy bacznie przyglądać się całej sprawie.

źródło: The Guardian