Marin wypożyczony do Sevilli

Author: AFP/Getty Images
Author: AFP/Getty Images

Przedstawiciele hiszpańskiej Sevilli szybko zapełnili miejsce po transferze Jesusa Navasa do drużyny Manchesteru City. Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała, że włodarze klubu wypożyczyli Marko Marina, który do tej pory miał okazję występować w barwach Chelsea Londyn. Reprezentant Niemiec został wypożyczony na okres jednego sezonu.

Drużyna FC Sevilli z pewnością dużo straciła po odejściu Jesusa Navasa. Reprezentant Hiszpanii postanowił spróbować swoich sił w angielskim Manchesterze City. W związku z tym przedstawiciele hiszpańskiego klubu rozpoczęli poszukiwania następcy kluczowej postaci w zespole. Wybór padł właśnie na Marko Marina, który ostatnio nie mógł odnaleźć się w ekipie Chelsea Londyn. Ostatecznie piłkarz występujący na pozycji pomocnika zdecydował się przenieść na Półwysep Iberyjski. Włodarze FC Sevilli doszli do porozumienia z Anglikami, dzięki czemu ten 24-letni zawodnik zostanie wypożyczony na najbliższy sezon. Niewykluczone, że jeśli się sprawdzi, to Hiszpanie zdecydują się na transfer definitywny.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Marko Marin urodził się 13 marca 1989 roku w miejscowości Bosanska Gradiska położonej w Bośni i Hercegowiny. Piłkarz występujący na pozycji pomocnika rozpoczynał swoją karierę w Niemczech, a dokładniej w drużynie Borussii Moenchengladbach, gdzie był etatowym graczem rezerw. W 2007 roku został włączony do kadry pierwszego zespołu, a po okresie dobrej gry przeniósł się do Werderu Brema. Po trzech latach gry usługami 24-latka zainteresowali się przedstawiciele angielskiej Chelsea Londyn, którzy zdecydowali się go wykupić. Marko Martin nie może jednak odnaleźć się na Wyspach Brytyjskich, gdzie zagrał w zaledwie sześciu spotkaniach, w których strzelił jedną bramkę. Wypożyczenie do hiszpańskiej Sevilli ma pomóc piłkarzowi odbudować się i wrócić na europejski poziom futbolu. Dodajmy, że 24-latek ma na koncie szesnaście występów w reprezentacji Niemiec, dla której raz wpisał się na listę strzelców.