Matt Miazga nowym piłkarzem Chelsea!

chelsea londyn
fot. sport.gentside.com

Przedstawiciele Chelsea Londyn zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zakontraktowali nowego zawodnika. Oficjalna strona internetowa angielskiego klubu potwierdziła, że podpis pod umową złożył właśnie Matt Miazga, który ma za sobą regularne występy w rozgrywkach amerykańskiej MLS.

Część polskich kibiców może kojarzyć Matta Miazgę. 20-letni zawodnik grający na pozycji środkowego obrońcy swego czasu był wiązany z grą w piłkarskiej reprezentacji Polski. Działacze PZPN wybrali się do Stanów Zjednoczonych na rozmowy z piłkarzem, ale ten ostatecznie zadebiutował w kadrze USA, czym zamknął drogę do gry w biało-czerwonych barwach.  Teraz były gracz New York Red Bull będzie reprezentował barwy Chelsea, z którą związał się 4,5-letnim kontraktem.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z tak znamienitym klubem jak Chelsea. Nie mogę doczekać się gry w Premier League, która jest najlepszą ligą na świecie, a także spotkania z moimi nowymi kolegami – powiedział Matt Miazga cytowany przez stronę internetową interia.pl. Dodajmy, że 20-letni obrońca w minionym sezonie wystąpił łącznie w trzydziestu spotkaniach MLS.

źródło: Chelsea FC