Michael Carrick mógł odejść do Chin

Manchester United
fot. google.com

Do bardzo ciekawych informacji dotarli właśnie dziennikarze gazety The Mirror, którzy poinformowali o ofercie transferowej dla Michaela Carricka reprezentującego barwy Manchesteru United. Okazuje się, że środkowy pomocnik mógł przenieść się do ligi chińskiej.

Nie od dzisiaj wiadomo, że przedstawiciele chińskich klubów coraz częściej sięgają po naprawdę dobrych zawodników występujących w europejskich rozgrywkach. Nie tak dawno byliśmy świadkami transferów Ramiresa z Chelsea, Alexa Teixeiry, czy Gervinho. Okazuje się, że Chińczycy chcieli sprowadzić do siebie również wspominanego we wstępie Michaela Carricka – poinformowali dziennikarze gazety The Mirror.

Piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika nie był jednak zainteresowany przeprowadzką do Chin mimo, że jego obecny kontrakt z Manchesterem United wygasa już w czerwcu 2016 roku. 34-letni zawodnik postanowił zostać na Old Trafford, żeby powalczyć o nową umowę – informują angielskie media.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Michael Carrick jest wychowankiem West Ham United, z którego w 2004 roku odszedł do Tottenhamu, a dwa lata później związał się kontraktem z Manchesterem United. W obecnym sezonie wystąpił w 20. spotkaniach angielskiej Premier League. Ponadto ma na koncie kilka występów w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a także Pucharu Anglii.

źródło: The Mirror