Mioduski tłumaczy zmianę trenera w Legii

legia warszawa
fot. pilka24.com.pl

Działacze Legii Warszawa po domowej porażce 0-1 z Zagłębiem Lubin zdecydowali się zwolnić Romeo Jozaka z funkcji pierwszego trenera zespołu. Jego miejsce zajął Dean Klafurić, a całą sprawę skomentował prezes Dariusz Mioduski.

– Życie jest, jakie jest. Podjęliśmy decyzję o zwolnieniu trenera Jozaka. Do końca sezonu funkcję pierwszego szkoleniowca Legii będzie pełnił Dean Klafurić. Podjęliśmy decyzję trudną, ale patrząc z obecnej perspektywy, optymalną. Każda inna byłaby gorsza. Nasze cele się nie zmieniają, choć korzystamy z daru niebios będąc punkt za liderem i grając w półfinale Pucharu Polski. Wszystko jest w naszych rękach. Klafurić nie siedzi dziś z nami, bo to moment, w którym trzeba koncentrować się na zespole – możemy przeczytać wypowiedź Dariusza Mioduskiego w materiale opublikowanym na stronie internetowej legia.net.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Prezes Legii Warszawa nie ukrywa, że chce budować klub długofalowo. – Rozstajemy się z Romeo Jozakiem. Dziękujemy mu za dotychczasową pracę i nie przewidzieliśmy dla niego innej roli. Zatrudnialiśmy Chorwata w momencie, gdy zespół był kompletnie rozsypany. Jozak był kimś, kto – gorzej, lepiej – potrafił „ogarnąć” całą sytuację pod względem psychologicznym czy motywacyjnym. Budujemy ten klub długoterminowo. Brakuje mi obecnie cech związanych z grą w piłkę. W szatni nie brakuje emocji, które są potrzebne do wygrywania – podsumował.

źródło: legia.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *