Morten Rasmussen bliski transferu do Pogoni Szczecin

Pogoń SzczecinPogoń Szczecin jest o krok od zakontraktowania nowego napastnika. Z nieoficjalnych informacji dziennikarzy Przeglądu Sportowego wynika, że niebawem kontrakt z ostatnim zespołem Lotto Ekstraklasy podpisze Morten Nicolas Rasmussen z duńskiego AGF Aarhus.

– Choć Rasmussen nigdy nie został królem strzelców rodzimej ekstraklasy, jest najskuteczniejszym zawodnikiem ery Superligi (czyli od reorganizacji rozgrywek w 1991 roku). W barwach AGF, Bröndby, Aalborg BK i FC Midtjylland zdobył 141 bramek. Poza ojczyzną występował w Celticu Glasgow, FSV Mainz i Sivassporze, jednak nigdzie nie zrobił furory. Początkowo wydawało się, że zawojuje Bundesligę, w pierwszych dwóch kolejkach sezonu 2010/11 strzelił dwa gole, a Mainz było w czołówce tabeli, ale w trzeciej serii spotkań został zmieniony i potem przepadł – możemy przeczytać w materiale opublikowanym na stronie internetowej Przeglądu Sportowego.

Jeszcze nie tak dawno spekulowano, że Pogoń Szczecin zasili Grzegorz Kuświk. Wiele wskazuje jednak na to, że wybór padł na wspominanego Rasmussena. Duńczyk ma przylecieć do Szczecina na testy medyczne, a następnie podpisać kontrakt z nowym zespołem.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

– Zatrudnienie Rasmussena prawdopodobnie oznacza rezygnację z Lubomira Tupty. 19-letni Słowak z Hellas Werona był testowany podczas zgrupowania w Belek, wystąpił w dwóch sparingach i wrócił do Włoch – podsumowano.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *