Niklas Barkroth nowym piłkarzem Lecha Poznań

lech poznań
fot. pilka24.com.pl

Lech Poznań pozyska kolejnego skrzydłowego. Dziennikarze Przeglądu Sportowego poinformowali, że w poniedziałek testy medyczne w zespole przejdzie Niklas Barkroth. To wyróżniająca się postać w lidze szwedzkiej.

Dziennikarze Przeglądu Sportowego dodali, że Niklas Barkroth znajdował się również w kręgu zainteresowań Legii Warszawa, która również negocjowała transfer wyróżniającego się Szweda. Ostatecznie jeden z najlepszych skrzydłowych w lidze szwedzkiej zdecydował się reprezentować barwy Kolejorza.

Niklas Robert Barkroth urodził się 19 stycznia 1992 roku w Goteborgu. Skrzydłowy mierzący 174 centymetry swoją karierę rozpoczynał w zespole Balltorps FF. Od 2006 roku był związany kontraktem z IFK Goteborg, a w międzyczasie reprezentował barwy Brommapojkarny i portugalskiej Leiri. Os stycznia 2015 roku ma okazję grać dla IFK Norrkoping, gdzie jest wyróżniającym się piłkarzem. W sezonie 2017 wystąpił w trzynastu meczach, strzelając dwa gole i notując trzy asysty.

25-letni skrzydłowy łącznie na boiskach ligi szwedzkiej wystąpił w 159 meczach, a jego dorobek to 13 bramek i 28 asyst. Z kolei w drużynie Leiria zagrał w dziesięciu spotkaniach, notując jedną asystę. Na swoim koncie ma także występy w młodzieżowych reprezentacjach i sześć pojedynków w pierwszej kadrze Szwedów. Jego umowa z IFK Norrkoping wygasa wraz z końcem grudnia.

źródło: Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *