Oficjalnie: Nenad Bjelica nowym trenerem Lecha!

lech poznań
fot. pilka24.com.pl

Wszystko wskazuje na to, że Nenad Bjelica zostanie oficjalnie nowym trenerem Lecha Poznań. 45-letni szkoleniowiec z Chorwacji zastąpi na tym stanowisku Jana Urbana, który został w poniedziałek zwolniony. Oficjalna prezentacja nowego opiekuna odbędzie się we wtorek o godzinie 13:00 na INEA Stadionie w stolicy Wielkopolski.

Przypomnijmy, że dzisiaj na oficjalnej stronie internetowej Lecha Poznań opublikowano komunikat informujący o odejściu Jana Urbana. Szkoleniowiec został zwolniony, dlatego w jego miejsce zostanie zatrudniony nowy opiekun. Już teraz wiadomo, że konferencja prasowa z nowym trenerem odbędzie się we wtorek o godzinie 13:00.

Tymczasem dziennikarze portalu internetowego meinbezirk.at poinformowali, że szkoleniowcem Kolejorza zostanie Nenad Bjelica, natomiast jego asystentem będzie Rene Poms.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Nenad Bjelica jako piłkarz reprezentował barwy takich klubów jak NK Osijek, Real Betis, UD Las Palmas, czy niemiecki 1.FC Kaiserslautern. Karierę zakończył w 2008 roku grając dla austriackiego FC Karnten. W swoim dorobku ma dziewięć występów w pierwszej reprezentacji Chorwacji.

Tymczasem przygodę trenerską rozpoczął właśnie we wspominany FC Karnten, skąd trafił do FC Lustenau, a następnie przez trzy lata pracował w Wolfsberger AC. W sezonie 2013/2014 pracował w Austrii Wiedeń, by następnie trafił do włoskiej Spezii Calcio. 45-letni szkoleniowiec ostatni zespół poprowadził w 61. meczach – wygrał 25 razy, a po osiemnaście razy remisował i przegrywał. Jego zawodnicy strzelili 83 bramki, stracili ich natomiast 71.

źródło: lechita.net