Omer Toprak nowym piłkarzem Borussii Dortmund!

Borussia Dortmund
fot. google.com

Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele Borussii Dortmund właśnie dogadali szczegóły pierwszego letniego transferu do pierwszego zespołu. Z nieoficjalnych informacji dziennikarzy gazety Bild wynika, że po zakończeniu sezonu nowym zawodnikiem klubu zostanie Omer Toprak reprezentujący barwy Bayeru Leverkusen.

Zagraniczne media już od dłuższego czasu spekulowały na temat odejścia Omera Topraka z drużyny Bayeru Leverkusen. Okazuje się, że reprezentant Turcji właśnie osiągnął porozumienie z Borussią Dortmund, dlatego po zakończeniu obecnego sezonu przeniesie się do nowego klubu. Wicemistrzowie kraju zapłacą za 27-letniego zawodnika około dwanaście milionów euro. Umowa piłkarza z nowym pracodawcą miałaby obowiązywać przez cztery lata.

– Borussii zależało na jego sprowadzeniu już latem tego roku. Oferowane 20 milionów europejskiej waluty (klauzula nie jest jeszcze aktywna) nie przekonało jednak włodarzy Bayeru i Toprak został na kolejny sezon w Leverkusen. Dalsze zainteresowanie jego osobą pokazuje jednak tylko, jak bardzo zależy na jego zakupie Thomasowi Tuchelowi – możemy przeczytać w serwisie internetowym transfery.info.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Omer Toprak jest wychowankiem niemieckiego Ravensburga, skąd trafił do Freiburga, a w lipcu 2011 roku podpisał umowę z Bayerem Leverkusen. W obecnym sezonie wystąpił w jedenastu spotkaniach niemieckiej Bundesligi, a także w pięciu fazy grupowej Ligi Mistrzów. 27-letni piłkarz łącznie na boiskach Bundesligi zagrał w 178 meczach – zdobył 4 bramki i 3-krotnie asystował.

źródło: transfery.info|Bild

Opublikowany w Bez kategorii