Payet nowym zawodnikiem Marsylii

fot. africatopsports.com
fot. africatopsports.com

Przedstawiciele Olympique Marsylia również nie zamierzają próżnować na rynku transferowym, dlatego też sfinalizowali rozmowy z Dimitri Payetem, który w nadchodzącym tygodniu ma złożyć podpis pod kontraktem z nowym klubem. Nieoficjalnie mówi się, że działacze Olympique będą musieli zapłacić za zawodnika około dziesięciu milionów euro.

Włodarze Olympique Marsylia również postanowili wykonać ruch na rynku transferowym. Do tej pory mieliśmy w zasadzie do czynienia z transferami wykonywanymi przez działaczy AS Monaco, czy Paris Saint-Germain. Przedstawiciele wicemistrza Francji doszli ostatecznie do porozumienia z bossami OSC Lille w sprawie Dimitri Payeta. Trzykrotny reprezentant kraju uzgodnił również warunki indywidualnego kontraktu, co oznacza, że teraz czekają go tylko testy medyczne, które zostały zaplanowane na przyszły tydzień. Jeżeli ich wynik będzie formalnością, a wiele na to wskazuje, to 26-letni napastnik już wkrótce złoży podpis pod kontraktem z nowym pracodawcą. Nieoficjalnie mówi się, że przedstawiciele Olympique Marsylia wyłożą za nowego zawodnika blisko dziesięć milionów euro.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

– Czuję wielką satysfakcję. Marsylia jest pomnikiem francuskiego futbolu. Chciałem pozostać we Francji. Angaż w Olympique oznacza m.in. występy w Lidze Mistrzów. Moim celem jest rozwijać się w ambitnym klubie. Chciałbym także zagrać z drużyną narodową na mistrzostwach Świata 2014 – powiedział napastnik, który wkrótce zostanie nowym zawodnikiem drużyny Olympique Marsylia.

Dimitri Payet urodził się 29 marca 1987 roku w Saint Pierre. Zawodnik swoją piłkarską karierę rozpoczynał w młodzieżowej drużynie JS, skąd trafił do Le Havre. Przygodę z seniorskim futbolem rozpoczął natomiast w 2005 roku, kiedy to trafił do FC Nantes. Trzykrotny reprezentant Francji większość swojej kariery spędził do tej pory grając w zespole Saint Etienne. Zawodnikiem OSC Lille jest od 2011 roku, a w zakończonym niedawno sezonie wystąpił w trzydziestu ośmiu spotkaniach, w których strzelił dwanaście bramek.