Philippe Coutinho nowym piłkarzem FC Barcelony!

FC Barcelona
fot. pinterest.com

Philippe Coutinho został oficjalnie nowym zawodnikiem FC Barcelony. Brazylijczyk związał się umową obowiązującą przez pięć lat, a Katalończycy będą musieli zapłacić Liverpoolowi około 160 milionów euro. To rekordowa kwota w zimowym okienku transferowym.

– Zgodnie z hiszpańskim zwyczajem, bożonarodzeniowe prezenty wręczane są tam 6 stycznia, w święto Trzech Króli. I FC Barcelona sprawiła swoim kibicom bodaj najlepszą możliwą niespodziankę. Duma Katalonii doszła z Liverpoolem FC do porozumienia ws. transferu Philippe Coutinho. Lider LaLiga zapłaci za reprezentanta Brazylii aż 160 milionów euro (120 milionów „pewnych” oraz 40 milionów w formie zmiennych), a sam zawodnik podpisze z klubem z Camp Nou pięcioletni kontrakt – możemy przeczytać w materiale opublikowanym na stronie internetowej Przeglądu Sportowego.

Philippe Coutinho w sobotni wieczór wylądował w Barcelonie. Pomocnik usiądzie w loży honorowej w trakcie niedzielnego spotkania FC Barcelony z zespołem UD Levante, rozgrywanym w ramach hiszpańskiej Primera Division.

– W tym momencie dopinane są ostatnie szczegóły prezentacji 25-latka, do której ma dojść w poniedziałkowe południe i która ma być przeprowadzona z wielką pompą. To nie może dziwić. W końcu, nie każdego dnia przeprowadza się najdroższy transfer w historii klubu i drugi najwyższy w historii futbolu – podsumowano w materiale.

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *