Podsumowanie: 11. kolejka Ligue 1

Za nami już kolejna seria gier francuskiej ekstraklasy. W 11. kolejce Ligue 1, Paris Saint-Germain niespodziewanie zremisował na wyjeździe z siódmą drużyną obecnego sezonu, AS Saint-Etienne. Niespodzianką był również wynik spotkania pomiędzy Olympiquem Marsylia z zespołem Grzegorza Krychowiaka, Stade de Reims. Zespół prowadzony przez Elie Baupa przegrał ten mecz 2:3. Jedną asystę w tym pojedynku miał Reprezentant Polski. Niesamowitym rezultatem zakończyło się spotkanie Stade Rennes z Toulousą. Zawodnicy Philippe Monatniera rozgromił rywali aż 5:0.

W pierwszym spotkaniu 11. kolejki francuskiej ekstraklasy, FC Nantes podejmował przed własną publicznością trzeci zespół obecnego sezonu Ligue 1, OSC Lille. Klub, którego właścicielem jest Polak, Waldemar Kita przegrał ten pojedynek 0:1. Pierwsza bramka w tym meczu padła tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony spotkania. Wrzutka z prawego skrzydła w szesnastkę po fantastycznym dryblungu Rodelina, który minął dwóch rywali. W polu karnym futbolówkęjakimś cudem zdołał uderzyć Nolan Roux, a po kiksie bramkarza ta wpadła do sitaki. W drugiej części meczu, goście mogli jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie, ale napastnik OSC Lille, będąc w sytuacji sam na sam, po ominięciu golkipera Nantes, nie trafił do pustej bramki.

W pierwszy sobotnim spotkaniu, które rozpoczęło się o 17:00, Olympique Marsylia podejmował na swoim nowym stadionie zespół Stade de Reims. Pierwsza bramka padła dla zespołu Reprezentanta Polski, Grzegorza Krychowiaka. Gol bezpośrednio z rzutu wolnego. Floyd Ayite zdecydował się na uderzenie, piłka odbiła się jeszcze od muru i całkowicie zmyliła interweniującego Mandandę. Jeszcze tuż przed zakończeniem pierwszej połowy zespół gości podwyższył rezultat spotkania. Fantastyczna bramka, znowu po stałym fragmencie gry. Ayité dograł z rzutu rożnego prosto na nogę znajdującego się na 14. metrze Madsa Winthera Albeaka, a ten z pierwszej piłki strzelił nie do obrony.  Kontaktowa bramka dla zespołu Olympique padła w 56. minucie. Florian Thauvin otrzymał podanie od Ayewa, przebiegł kilkanaście metrów i tuż sprzed pola karnego uderzył idealnie przy słupku. Bez szans był Agassa. Do remisu gospodarze doprowadzili na cztery minuty przed zakończeniem spotkania. Andre-Pierre Gignac dopadł do futbolówki po wybiciu przez obrońców i bez namysłu zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka tuż przy prawym słupku wpada do bramki obok interweniującego Agassy. W doliczonym czasie gry, Prince Oniangue strzelił gola na wagę trzech punktów po dośrodkowaniu Reprezentanta Polski, Grzegorza Krychowiaka.

W kolejnym sobotnim meczu, Toulouse podejmowało przed własną publicznością Stade Rennes. Gospodarze będą rozpamiętywać te spotkanie przez bardzo długo. Porażka 0:5 na długo pozostanie im w pamięci. Pierwsza bramka dla gości padła w 24. minucie. Romain Alessandrini dostał futbolówkę na 19. metrze, zabrał się z nią i z linii pola karnego zdecydował się na uderzenie, a futbolówka wpadła do bramki tuż przed lewym słupku. Chwilę później było już 2:0. Dobra indywidualna akcja Makouny, który minął obrońcę i dośrodkował w pole karne, tam Tiemoue Bakayoko uwolnił się spod opieki i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, zawodnik Stade Rennes, Foued Kadir podwyższył prowadzenie swojego zespołu po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego.W drugiej połowie padły dwie bramki. Po świetnym zagraniu wzdłuż pola karnego jednego z bocznych pomocników, Nelson Oliveira z bliskiej odległości pokonał bezradnie interweniującego golkipera Toulousy. Tuż przed zakończeniem spotkania, ten sam zawodnik strzelił piątego gola dla gości.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

W jednym z najciekawszych meczy tej kolejki, Olympique Lyon wybrał się do Monako, by zmierzyć się z tamtejszą drużyną. Faworytem w tym spotkaniu był zespół gospodarzy, który jest wiceliderem Ligue 1 i to oni strzelili pierwszą bramkę. Piłka dośrodkowywana przez Rodrigueza została wybita przez defensorów Lyonu przed pole karne, na 25. metrze ustawiony był Mounir Obbadi, który bez zastanowienia huknął ile sił z woleja i trafił w samo okienko.  Tuż po tej bramce zawodnicy gości mogli wyrównać. Błąd popełnił Subasic. Dostał on podanie od Abidala, ale nie potrafił przyjąć prostej piłki. Kiedy już wydawało się, że Jimmy Briand dopadnie do niej i wpakuje ją do siatki, w ostatniej chwili wyprzedził go  Leyvin Kurzawa. Chwilę później było już 2:0. Cudowne, długie podanie Kurzawy, po rykoszecie trafiło pod nogi Radamela Falcao. Wpadł z nią w pole karne i zdecydował się na próbę przelobowania Lopesa. I to mu wyszło. Piękna bramka Kolumbijczyka. Kontaktową bramkę Olympique zdobył w 62. minucie.  Precyzyjne dośrodkowanie Malbranque z lewej strony pola karnego cudownym strzałem głową wykończył Bafetimbi Gomis. Uderzył najlepiej jak się tylko dało. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki, mimo, że francuski napastnik uderzał z 11. metrów. Była jeszcze okazja do wyrównania rezultatu. Malbranque zagrał w pole karne do Jimmy’ego Brianda, ten natychmiast uderzył lewą nogą w kierunku dalszego słupka, ale minimalnie przestrzelił.

W ostatnim meczu 11. kolejki francuskiej ekstraklasy, AS Saint-Etienne zremisował 2:2 w starciu z Mistrzem Francji, Paris Saint-Germain. Pojedynek znakomicie rozpoczął się dla zespołu gospodarzy. Błąd Marquinhosa, który źle wybił piłkę, futbolówkę przejął Hamouma i dograł na około 13. metr do Corgneta, a Francuz świetnym strzałem nie dał szans Sirigu. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy było już 2:0. Fatalny babol Ruffiera, który źle obliczył lot piłki, ale jeszcze gorszy błąd popełnił Marquinhos. Brazylijczyk chcąc wybić futbolówkę trafił w nogi kolegi z zespołu i trafiła ona do Hamoumy, który wpakował piłkę do siatki. W 68. minucie PSG strzeliło kontaktową bramkę. Verratti do Maxwella, a Brazyliczyk podał do Cavaniego, który z bliskiej odległości pokonał Ruffiera. Gol dający podział punktów padł w doliczonym czasie gry. Matudi uderzył z dystansu, futbolówka minęła zawodników w polu karnym i niespodziewanie wleciała do siatki.