Podsumowanie 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Zakończyła się już dwudziesta dziewiąta kolejka T-Mobile Ekstraklasy, w której nie zabrakło ciekawych pojedynków, czy efektownych bramek. Wyjaśniła się również kwestia miejsca gwarantującego udział w Lidze Europejskiej. W przyszłym sezonie zagra w niej zespół Piasta Gliwice.

Broni nie składają zawodnicy Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy w czwartkowy wieczór wygrali przed własną publicznością 2:1 z drużyną Pogoni Szczecin. Trzy punkty popularnych „Górali” pozwalają im nadal realnie myśleć o utrzymaniu w T-Mobile Ekstraklasie. Tym bardziej, że stratę punktów zanotowali zawodnicy GKS Bełchatów, którzy zremisowali u siebie 1:1 z Jagiellonią Białystok. Gospodarze prowadzili po trafieniu Szymona Sawali, jednak przyjezdnym punkt w dziewięćdziesiątej minucie uratował Euzebiusz Smolarek. Wiadomo już, że w przyszłym sezonie w kwalifikacjach Ligi Europejskiej zagra drużyna Piasta Gliwice. Podopieczni trenera Marcina Brosza po emocjonującej drugiej połowie zremisowali na wyjeździe 1:1 z Polonią Warszawa.

Szansę na europejskie areny zmarnowali zawodnicy Górnika Zabrze. Zespół prowadzony przez trenera Adama Nawałkę przegrał przed własną publicznością 0:1 z krakowską Wisłą, a jedynego gola w spotkaniu strzelił Michał Chrapek. Punktami podzielili się we Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk zremisował z Lechem Poznań. Goście wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą trafienia Rafała Murawskiego. Stan meczu wyrównał Eric Molongui. Tymczasem „zimny prysznic” w pierwszej połowie otrzymali gracze Zagłębia Lubin. Popularni „Miedziowi” przegrali u siebie 0:3 z Lechią Gdańsk. Wspomnijmy jeszcze o pozostałych dwóch spotkaniach, w których nie padły żadne bramki – Korona Kielce grała z Widzewem Łódź, natomiast Ruch Chorzów z Legią Warszawa.